Shibarium rozczarowało, ale wieloryby Shiba Inu nie śpią. 15 bilionów poszło w ruch!

Ostatnio, w związku z nieudanym startem Shibarium – drugiej warstwy blockchain dla Ethereum stworzonej dla ekosystemu Shiba Inu – znaczące środki zaczęły się przemieszczać. Wieloryby przetransferowały w sumie 131,57 miliona dolarów w 29 transakcjach, z których każda przekraczała milion dolarów.

Odpływ Shiba Inu jeszcze przed startem Shibarium

Finbold podał, że wszystkie te transakcje miały miejsce tuż przed oficjalnym startem Shibarium, dokładnie od 16 sierpnia. Dane zostały zgromadzone 18 sierpnia, czyli dzień po niespecjalnie udanej inauguracji projektu. Niestety, awaria ta zablokowała ponad 1000 ETH użytkowników Shibarium, co wzbudziło obawy o bezpieczeństwo środków oraz przyszłość całego projektu.

W sumie „wieloryby” przetransferowały 15,34 bilionów SHIB, co stanowi 2,6% ogólnej ilości dostępnego SHIB wynoszącej 589,35 biliona. W czasie tych transakcji średnia wartość jednej transakcji wyniosła około 4,53 miliona dolarów.

Zobacz również: Argentyna ma nowy sposób na walkę z inflacją. To już 113% i wybory na horyzoncie

Ruchy SHIB

Zaskakujące jest to, że spośród wszystkich 29 wziętych pod lupę transakcji, żadna nie miała miejsca ze centralizowanej giełdy na nieznany adres. Transakcje te podzielić można na trzy kategorie:

  • Z nieznanego adresu na centralizowaną giełdę (co zazwyczaj sugeruje zamiar sprzedaży)
  • Między adresami centralizowanej giełdy (transakcje wewnętrzne)
  • Między nieznanymi adresami (nie można jednoznacznie określić ich celu)

Co ciekawe, wśród tych transakcji znalazły się dwa znane adresy należące do inwestorów instytucjonalnych – Cumberland i Wintermute Trading.

Największym znanym wielorybem SHIB jest giełda Binance. Natomiast największy pojedynczy adres wieloryba należy do giełdy Crypto.com, która trzyma 43,73 biliona SHIB o wartości 371,31 miliona dolarów.

Nieudany start Shibarium pokazał jak dynamicznie może zmieniać się sytuacja na rynku kryptowalut i jak ważne są decyzje poszczególnych inwestorów.

Shibarium nie miał łatwego debiutu. W dniu uruchomienia 16 sierpnia, liczne problemy techniczne spowodowały spadek wartości powiązanych z ekosystemem tokenów. Według firmy PeckShield, 1,7 miliona dolarów w tokenach ETH utknęło na sieci. Zespół projektu zabrał głos i wystosował oświadczenie dopiero po kilkunastu godzinach. Ich zdaniem z siecią wszystko było w porządku.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze