Green: Ethereum prześcignie bitcoina w ciagu najbliższych 5 lat

Dyrektor generalny niezależnej firmy doradztwa finansowego deVere Group wierzy, że cena ethereum przewyższy cenę bitcoina „w ciągu pięciu lat”. Jego zdaniem, ETH ma większą użyteczność i może poszczycić się znacznie większym popytem.

Jak donosi CityAM, dyrektor generalny grupy deVere, Nigel Green, napisał, że ethereum przewyższa bitcoin w zakresie price action, a jego cena wzrosła jak dotąd w tym roku o 240% w tym roku, „w porównaniu do mniej niż 38% w przypadku bitcoina”. Green dodał, że ETH „osiągnęło lepsze wyniki niż wszystkie inne największe aktywa w ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku”.

Dwa kluczowe czynniki, dla których ETH miałoby „prześcignąć” BTC

Dyrektor deVere wskazał na dwa kluczowe czynniki, które jego zdaniem kryją się za tym, że ethereum przewyższy z czasem króla kryptowalut. Jednym z nich jest „wyższy poziom potencjału rzeczywistego wykorzystania” cyfrowego aktywa, ponieważ Ethereum jest „najbardziej pożądaną platformą deweloperską dla smart kontraktów”.

Drugim czynnikiem jest wg Greena entuzjazm inwestorów związany z Ethereum 2.0, które pomoże skalować sieć w celu obsługi większej liczby transakcji na sekundę i przeniesie ją do algorytmu konsensusu Proof-of-Stake (PoS).

Green podkreślił również, że Ethereum ma nad BTC przewagę technologiczną, po czym dodał:

„Ostatecznie będzie to oznaczać, że wartość ETH przekroczy wartość bitcoina – prawdopodobnie w ciągu najbliższych pięciu lat. Jednocześnie jestem przekonany, że bitcoin osiągnie, a nawet przekroczy do końca 2021 roku dotychczasowy, rekordowy poziom swojej ceny z połowy kwietnia, wynoszący 65 000 USD.”

Green dodał, że oczywiście, droga do prześcignięcia bitcoina przez ethereum nie będzie usłana różami. Jego zdaniem jednak, objęcie tronu najbardziej wartościowej kryptowaluty świata przez ETH​​ „wydaje się nie do powstrzymania”.

Warto zauważyć, że pod koniec ubiegłego roku Green przewidział, że wzrost ceny bitcoina potrwa do końca roku. Kurs BTC względem dolara rósł w górę do maja tego roku, kiedy bitcoin osiągnął nowy rekord wszech czasów w okolicach 64 000 USD.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx