Poloniex sprzedany za 400 milionów dolarów

Firma Circle stała się nowym właścicielem dobrze znanej giełdy kryptowalut Poloniex. Giełda została zakupiona przez Circle 26 lutego za około 400 milionów dolarów, donoszą źródła. Spółka jest wspierana przez bank inwestycyjny Goldman Sachs. We wczesnych latach działałności otrzymali od Goldmana 50 milionów dolarów w formie inwestycji.

Circle to firma technologiczna obsługująca płatności typu P2P. Została założona przez Jeremy’ego Allaire’a i Seana Neville’a w październiku 2013 roku. Platforma płatności mobilnych Circle, Circle Pay, pozwala użytkownikom przechowywać, wysyłać i odbierać tradycyjne waluty fiducjarne. Do końca 2016 roku obsługiwali własny portfel Bitcoinów, a niemalże półtora roku później weszli w posiadanie własnej giełdy wymiany kryptowalut.

Giełdę Poloniex opisaliśmy w grudniu zeszłego roku. Poloniex to giełda, która znajdywała się w TOP 10 pod względem obrotu na świecie w 2017 roku. Została założona w 2014 roku w Wilmington (Stany Zjednoczone).

Strona główna Circle: „wysyłaj pieniądze jak zwykłą wiadomość tekstową” źródło: https://www.circle.com/pl/

Plany?

Jak piszą prezesi spółki, w nadchodzących latach planują ogromnie rozwinąć platformę Poloniex. Chcą giełdy tylko dla aktywów kryptograficznych. Ich wizja to solidny, wielostronny, rozproszony rynek, na którym mogą znajdować się tokeny, które reprezentują wszystko, co ma prawdziwą wartość: dobra materialne czy nawet nieruchomości. Planują rozwinąć się do poziomu ponad kryptowaluty. Piszą o rozwinięciu giełdy do stopnia możliwości handlu dziełami sztuki, muzyką i literaturą, dzierżawą usług oraz udzielaniem kredytów. Wszystko to za pomocą metod kryptograficznych oraz kryptowalut. Czy to realna wizja przyszłości finansów?

„Oczekujemy również powiększania Poloniex poprzez ekspansję i lepszą lokalizację na rynku. Planujemy wdrożyć nowe tokeny, które będą według nas rzetelne oraz odpowiednie. Zamierzamy poszerzyć obrót walutami fiducjarnymi: USD, EUR i GBP, które Circle już wprowadził do swojej oferty Pay, Trade i produktów inwestycyjnych. Więcej o naszych wysiłkach wkrótce” – piszą Jeremy Allaire i Sean Neville na swoim blogu

Goldman Sachs to gigant finansowy, który wsparł Circle poprzez duży zastrzyk gotówki. Jednak sama informacja o tym, że tak wielka spółka jak Goldman zainteresowała się firmą Circle musi mieć jakiś wspólny interes. Goldman Sachs to bank o bardzo długiej historii, został założony w 1869 roku. Działalność owego giganta w świecie walut cyfrowych jest bardzo dziwna i nadzwyczajnie zmienna. Goldman raz zachwala kryptowaluty, błogosławiąc Bitcoina, po czym kilka miesięcy później informacje dochodzące od pracowników zmieniały się o 180 stopni. Bank od początku istnienia walut cyfrowych podawał sprzeczne i kontrowersyjne wiadomości, po czym został głównym udziałowcem Circle.

Co sądzicie o wsparciu nowego właściciela Poloniex przez Goldman Sachs? Zapraszamy do dyskusji.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx