Kraken planuje wejście na giełdę

4 687

Kraken planuje rozpocząć w przyszłym roku notowanie własnych akcji na Nasdaq.

Przedstawiciel giełdy kryptowalut Kraken poinformował w rozmowie z redakcją The Block, że spółka zamierza wejść na publiczny parkiet za posrednictwem procedury notowania bezpośredniego. Oznacza to, że ​​Kraken nie przeprowadzi procedury rozpoczęcia listingu ani w oparciu o IPO, ani na drodze SPAC (Special Purpose Acquisition Company).

Co to jest SPAC?

Rzecznik Krakena powiedział, że firma jest zwyczajnie „za duża”, aby móc zdecydować się na podjęcie tej ostatniej ścieżki.

„Spółka specjalnego przeznaczenia” (SPAC) to spółka nie prowadząca działalności komercyjnej, która została utworzona wyłącznie w kierunku pozyskania kapitału w drodze pierwszej oferty publicznej (IPO) w celu przejęcia istniejącej spółki. SPAC, znane również jako „blank check company”, istnieją już od dziesięcioleci. W ostatnich latach zyskały bardzo na popularności, przyciągając znanych inwestorów oraz zdobywając rekordową kwotę pieniędzy z IPO w 2019 r.

10 miliardów dolarów

Reporter Fox Business, Charles Gasparino, napisał we wtorek na Twitterze, że Kraken może wejść na giełdę w 2022 roku za pośrednictwem SPAC lub IPO.

Plany Krakena dotyczące wejścia na giełdę zostały po raz pierwszy ujawnione na początku tego roku. Dyrektor generalny Jesse Powell poinformował, że upubliczni giełdę z wyceną ponad 10 miliardów dolarów. Kraken prowadzi podobno rozmowy o pozyskanie dodatkowego finansowania, co mógłby spowodować, że jego wycena będzie w stanie osiagnąć wskazany poziom.

Coraz więcej spółek z sektora kryptowalut chce rozpoczęcia notowań swoich akcji na publicznych parkietach

Rzecznik Krakena przyznał ponadto, że giełda jest w tym momencie „w pełni skoncentrowana na skalowaniu działalności, obsadzaniu kluczowych ról i upewnianiu się, że zapewnia klientom jak najlepsze doświadczenia w czasach bezprecedensowego wzrostu”.

Rywal Kraken, Coinbase, ma wejść na giełdę Nasdaq na przestrzeni nadchodzących tygodni. Również broker eToro ogłosił w tym tygodniu, że możliwym scenariuszem jego wejścia na giełdę jest SPAC.

Wejście na giełdę rozważa także giełda kryptowalut Gemini. Co więcej, Bakkt, należąca do Intercontinental Exchange, również ogłosiła swoje plany debiutu giełdowego poprzez SPAC.

Może Cię zainteresować:

Komentarze