Giełda Liquid zhakowana | Napastnicy wyprowadzili środki o wartości 80 milionów dolarów

Japońska giełda kryptowalut Liquid stała się ofiarą ataku hakerów. Ich łupem padły środki cyfrowe o wartości 80 milionów dolarów.

Na Twitterze giełdy pojawiła się informacja, że platforma została zaatakowana przez hakerów. Udało im się wypłacić 80 dolarów w kryptowalutach, w tym 11 milionów XRP, a także TRX, Bitcoin i Ethereum.

Giełda Liquid została zhakowana | Skradziono XRP, TRX BTC, ETH

Przedstawiciele Liquid twierdzą, że złoczyńcom udało się ukraść ponad 100 bitcoinów, prawie 10 milionów TRX, 11 milionów XRP i blisko 60 milionów dolarów w Ethereum i różnych tokenach opartych na standardzieERC20.

Konto Whale Alert na Twitterze, które śledzi duże ruchy różnych kryptowalut, zasygnalizowało, że 9 840 490 XRP zostało przeniesionych na adres XRP wymieniony jako ten, który należy do hakerów.

Witryna analityczna Bithomp pokazuje, że na adres tego portfela przetransferowano środki w trzech transzach, o łącznej wartości około 11,5 miliona XRP.

hack liquid
źródło: Bithomp

Włamanie dotknęło hot wallety Liquid

W tweecie giełdy wspomniano również o portfelach BTC, TRX i ETH, do których przeniesiono odpowiednie skradzione kryptowaluty.

Aktywa skradzione przez hakerów przechowywane były w gorących portfelach. Aktualnie giełda przenosi pozostałe kryptowaluty do cold walletów.

Dodatkowo Liquid poinformowała, że współpracuje aktualnie z innymi giełdami, aby wyśledzić ruch wszelkich skradzionych aktywów cyfrowych celem ich odzyskania:

Potwierdził to dyrektor generalny KuCoin, który poinformował, że giełda umieściła już adresy związane z włamaniem na czarnej liście.

Informacje o postępach w sprawie hacku Liquid możecie śledzić na oficjalnym profilu giełdy na Twitterze.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze