Giełda KuCoin odkrywa karty na temat swojego hacku

KuCoin odkrywa karty

W odpowiedzi na niedawny incydent związany z bezpieczeństwem na giełdzie KuCoin, dyrektor generalny KuCoin Global, Johnny Lyu, przeprowadził transmisję na żywo o godzinie 00:30 (UTC + 8) 30 września 2020 r. I ogłosił więcej aktualizacji dotyczących incydentu związanego z bezpieczeństwem. KuCoin w końcu odkrywa karty na temat swojego hacku.

Johnny przypomniał, że 10 różnych kryptowalut o łącznej wartości ponad 140 milionów dolarów wymknęło się teraz spod kontroli podejrzanych adresów. Oczekuje się również, że rosnąca liczba dotkniętych aktywów cyfrowych ponownie otworzy wpłaty i wypłaty w nadchodzących dniach.

Dla niewtajemniczonych przypominamy, że w piątek 25 września giełda KuCoin została zhackowana na przynajmniej 150 milionów USD:

Do dzisiaj jednak trwają dywagacje na temat tego ile tak naprawdę środków wykradziono:

Odzyskiwanie środków

Podczas transmisji na żywo, dyrektor KuCoin ogłosił:

Łącząc siły z zewnętrznymi ekspertami ds. bezpieczeństwa, którzy pracują 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby wyśledzić podejrzane adresy i przepływy aktywów, Specjalna Grupa Zadaniowa KuCoin gwarantuje, że 10 monet o łącznej wartości ponad 140 milionów dolarów wymknęło się teraz spod kontroli podejrzane adresy.

Wśród nich, wraz z VELO, zabezpieczone są 122 miliony tokenów VELO (około 75,7 miliona dolarów); Razem z ORN zabezpieczono 3,82 miliona tokenów ORN (około 9,5 miliona USD), a wypłata została ponownie otwarta 14 godzin temu; Wraz z KAI zabezpieczono 525 milionów tokenów KAI (około 10,2 miliona USD).

Nie wszystko jeszcze działa

Nie wszystkie wpłaty i wypłaty na giełdzie KuCoin zostały przywrócone. Jednakże reszta aktywności na platformie przebiega normalnie:

Chociaż usługa wpłat i wypłat nie została w pełni uruchomiona, nie ma to wpływu na inne usługi świadczone przez KuCoin, w tym: handel spot, handel depozytem zabezpieczającym, handel futures, handel P2P Fiat, funkcja czerwonej koperty, obstawianie Pool-X, platforma handlu płynnością Pool-X , Funkcja głosowania i zarządzania Kratos oraz funkcja natychmiastowej wymiany. W międzyczasie wszystkie bieżące działania KuCoin będą przebiegać zgodnie z planem, a nagrody za aktywność i nagrody zostaną udostępnione użytkownikom w normalny sposób.

Utracone środki zostaną zwrócone

Jeżeli jako użytkownicy utraciliście środki w wyniku hacku giełdy KuCoin, zostaną one wam całkowicie zwrócone:

Niniejszym chciałbym ponownie podkreślić, że jeśli jakikolwiek fundusz użytkownika zostanie dotknięty tym incydentem, zostanie on w całości pokryty przez KuCoin i nasz fundusz ubezpieczeniowy. Proszę mieć pewność.

Poprawa bezpieczeństwa użytkowników

Giełda KuCoin powzięła stanowcze środki w celu poprawy bezpieczeństwa jej użytkowników, wprowadzając nową inicjatywę:

Teraz mam coś nowego do przekazania, coś bardziej przyszłościowego. Będziemy uruchamiać nową inicjatywę „Program Ochrony”, który ma na celu zapewnienie kompleksowej ochrony i wsparcia osobom i instytucjom dotkniętym „incydentami bezpieczeństwa”. Obejmuje to między innymi pomoc w zakresie wsparcia technicznego, przechowywania dowodów, potwierdzania zasobów i oferowania preferencyjnych zasad.

Całe wystąpienie można przeczytać tutaj.

Finansowy Krytyk

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze