Giełda kryptowalut KuCoin została zhackowana na ponad 150 milionów USD.

2 546

Giełda KuCoin zhackowana

KuCoin, giełda aktywów cyfrowych z siedzibą w Singapurze, podała w oświadczeniu, że wykryła duże wypłaty tokenów Bitcoin i Ehereum na nieznany dla giełdy portfel. Pierwsze transfery miały miejsce w piątek, 25 sierpnia od godziny 19:05 czasu UTC (20:05 w Polsce).

W transmisji na żywo o 4:30 czasu UTC w sobotę dyrektor generalny KuCoin, Johnny Lyu, powiedział:

Co najmniej jeden haker uzyskał klucze prywatne do gorących portfeli giełdy. Kucoin przeniósł to, co w nich zostało, do nowych gorących portfeli, porzucił stare i zamroził wpłaty i wypłaty klientów.

Nasze cold portfele KuCoina pozostały nienaruszone. Portfele te  nie są połączone z Internetem i są uważane za bezpieczniejsze niż portfele gorące.

Nie chce komentować tego ile środków zostało wykradzionych. Jednakże KuCoin ujawni adres portfela hakera i listę skradzionych środków.

Miliony dolarów strat

Dwa portfele Ethereum należące do KuCoin wysłały ponad 11 000 ETH, które obecnie są sprzedawane po cenie około 350 USD, na nieznany adres portfela, zgodnie z danymi z eksploratora blockchain Etherscan. Obecna wartość skradzionych Ethereum to ok. 3.9 miliona USD.

Nieznany adres portfela otrzymał również ponad 150 tokenów opartych na Ethereum o wartości ponad 150 milionów dolarów, jak pokazują dane dostępne w Etherscan.

KuCoin to ogromna giełda kryptowalut, gdzie handluje się ponad 200 aktywami cyfrowymi łączną średnią dzienną wysokością wolumenu około 100 milionów USD.

KCS leci na łeb na szyję

Cena tokena giełdowego KuCoin KCS spadła o 14% do 0,86 USD w ciągu godziny w sobotę, gdy wiadomość o naruszeniu bezpieczeństwa rozprzestrzeniła się w mediach społecznościowych.

Kucoin prowadzi dochodzenie w sprawie włamania wraz z międzynarodowymi organami ścigania, a skradzione pieniądze klientów zostaną „całkowicie pokryte” przez fundusz ubezpieczeniowy.

W takiej sytuacji jedyne co można powiedzieć to:

NIE TRZYMAJCIE KRYPTOWALUT NA GIEŁDZIE!

Finansowy Krytyk

Komentarze