Dyrektor generalny KuCoin obala pogłoski o niewypłacalności

Dyrektor generalny KuCoin obala pogłoski o niewypłacalności, powołując się na „brak planu wstrzymania wypłat”

Na rynku kryptowalutowym krążyły plotki o rzekomych zamiarach giełdy KuCoin o zamiarze zamrożenia wypłat dla swoich klientów.

Trudna sytuacja ma być spowodowana upadkiem Terra i 3AC, miało doprowadzić KuCoin do poważnych perturbacji finansowych.

Dlatego giełda kryptowalutowa KuCoin znalazła się w centrum dyskusji, gdy użytkownicy na Twitterze zaczęli ostrzegać inwestorów o nadchodzącym zakazie wypłat środków.

Dyrektor generalny KuCoin, Johnny Lyu, szybko jednak odrzucił niesprawdzone plotki, zanim nabrały mocy i naprawdę zdołały przerazić użytkowników giełdy.

Znane postaci świata kryptowalut na Twitterze, w tym trader @KongBTC i badacz blockchain @otteroooo, poprosili swoich obserwatorów o wycofanie wszystkich swoich środków z KuCoin, twierdząc, że giełda może wkrótce zamrozić środki wszystkich użytkowników i zakazać wypłat.

Uważajcie na plotki !

Nie jestem pewien, kto rozpowszechnia te plotki i jakie są ich intencje, ale #KuCoin nie ma żadnej ekspozycji na LUNA, 3AC, Babel itp.

Nie mamy żadnych problemów z powodu „upadku kryptowalut”, żaden plan wstrzymywania wypłat nie istnieje, wszystko na KuCoin działa dobrze.

— Johnny_KuCoin (@lyu_johnny) 2 lipca 2022 r.

Odrzucając domniemane plotki w powyższym tweecie, Lyu podkreślił silną pozycję firmy, ujawniając ostatnie finansowanie w wysokości 150 milionów dolarów, co spowodowało, że wycena firmy wyniosła 10 miliardów dolarów w maju 2022 roku. Wskazał również, że firma obecnie prowadzi proces rekrutacji na wielu stanowiskach, prosząc inwestorów o dokonanie własnego osądu pośród trwającego FUD – strachu, niepewność i wątpliwości.

Lyu potwierdził, że udostępnił raport z przeglądu firmy z 2022 r. ze szczegółowymi informacjami na temat działalności giełdy. Na koniec wysłał ostrzeżenie do osób oskarżających KuCoin o zamrażanie wypłat i wywoływanie paniki wśród inwestorów:

„Dla FUDerów, którzy celowo rozpowszechniają niezweryfikowane informacje, KuCoin zastrzega sobie prawo do podjęcia działań prawnych. Nie plotkuj ! Buduj !

Uspokajający komunikat szefa KuCoin nie może być powodem do omijania głównej zasady dla wszystkich użytkowników i uczestników firm kryptowalutowych, że:

Posiadanie własnych kluczy prywatnych jest „naczelną zasadą” inwestowania w kryptowaluty: jeśli nie posiadasz własnych kluczy, nie posiadasz swoich monet.

Gapiostwo i zapominalstwo może dużo kosztować.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze