Coinbase wprowadza się do Japonii

976

Coinbase rozwija swoje oddziały na Świecie…

Jedna z największych platform wymiany kryptowalut Coinbase rozwija swoją stacjonarną sieć i tworzy oddział w Japonii. Potwierdzono informacje, że podmiot współpracuje również z organami państwowymi nadzorującymi rynek finansowy (Financial Services Agency). Usługi zostaną przetłumaczone na język japoński tuż po rejestracji we wspomnianym organie. Wejście na rynek japoński jest zgodna z planami, które opublikowano dwa lata temu, kiedy to amerykańska giełda otrzymała od japońskich banków Mitsubishi UFJ Financial Group oraz Tokio-Mitsubishi UFJ środki w wysokości 10,5 mln dolarów będące wsparcie dla rozwoju Coinbase. Celem jest wzmocnienie pozycji na japońskim terytorium. Prezesem oddziału zostanie Nao Kitazawa, który obecnie piastuje stanowisko członka zarządu Fintech Association of Japan. Dodatkowo był on pracownikiem Morgan Stanley Japan, gdzie odpowiadał za fuzje przedsiębiorstw i transakcje na rynku nieruchomości. Jak przekazano w oficjalnym komunikacie:

„Podobnie jak w przypadku innych rynków, zamierzamy przyjąć celowe działania dla naszego wdrożenia w Japonii, co oznacza, że ​​pracujemy we współpracy z japońskim FSA, aby zapewnić zgodność z lokalnymi przepisami na każdym etapie.”

https://twitter.com/coinbase/status/1003674706711474176

Do tej pory Coinbase miał swoją siedzibę w Azji, jedynie w Singapurze. Kraj Kwitnącej Wiśni jest jednym z liderów na tym kontynencie pod względem postępów regulacyjnych w zakresie kryptowalut. W przeszłości pisaliśmy o wielu ciekawych zamiarach japońskich podmiotów takich jak: giełda kryptowalut tworzona przez jeden z banków.

Jednak oprócz ekspansji giełda rozwija swoją ofertę dla nowych klientów. Ostatnio wspominaliśmy, chociażby o nowej usłudze dla klientów instytucjonalnych związaną m.in.: z ochroną środków kryptowalutowych na portfelach giełdy czy też pożyczkami pozagiełdowymi. 

Giełdy nieustannie rozwijają swoje możliwości, a amerykański podmiot jest na to dobrym dowodem. Liczba oddziałów stacjonarnych tej platformy rośnie, a inwestorzy zainwestowali w rozwój tego projektu, ponad 200 milionów dolarów. Czy uważacie że Coinbase, może stać się liderem w tym segmencie? Czy w Polsce również mógłby pojawić się oddział amerykańskiej platformy? Zapraszamy serdecznie do dyskusji.

Źródło obrazu: blog.coinbase.com
Komentarze