Coinbase planuje pozyskać 1,5 mld USD poprzez ofertę papierów dłużnych

Niedługo po tym, jak SEC zagroziła Coinbase pozwaniem w związku z programem lendingowym, giełda zapowiedziała sprzedaż obligacji o wartości 1,5 miliarda dolarów.

Giełda chce wykorzystać pozyskany kapitał do zwiększenia bilansu firmy do ogólnych celów korporacyjnych, a także potencjalnych inwestycji i przejęć innych firm, produktów lub technologii.

Coinbase planuje zaoferowanie obligacji o łącznej wartości 1,5 miliarda dolarów, które będą w pełni gwarantowane przez Coinbase Inc., spółkę zależną Coinbase, działającą jako jej spółka holdingowa. Oprocentowanie, rezerwy na wykup i inne warunki podlegają negocjacjom między firmą a nabywcami.

Przedstawiciele giełdy zauważyli, że obligacje i związane z nimi gwarancje byłyby oferowane i sprzedawane wyłącznie za pośrednictwem memorandum o ofercie prywatnej osobom „uznanym za kwalifikowanych nabywców instytucjonalnych” w zgodzie z lokalnymi przepisami dotyczącymi papierów wartościowych, jak również tym, którzy działają poza Stanami Zjednoczonymi.

„Ani papiery dłużne, ani związane z nimi gwarancje nie zostały ani nie zostaną zarejestrowane zgodnie z Ustawą o papierach wartościowych lub przepisami dotyczącymi papierów wartościowych w jakiejkolwiek innej jurysdykcji i o ile nie zostaną one zarejestrowane, nie mogą być oferowane ani sprzedawane w Stanach Zjednoczonych, chyba że zgodnie z obowiązującym zwolnieniem z takich wymogów rejestracyjnych” – czytamy w podlinkowanym wyżej oświadczeniu Coinbase.

Czy SEC pozwie Coinbase?

Powyższe doniesienia ujrzały światło dzienne po tym, gdy Coinbase stanęła w obliczu zwiększonej uwagi ze strony Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. SEC zagroziła giełdzie pozwem w związku z ogłoszonym przez nią programem lendingowym. Dyrektor generalny Coinbase Brian Armstrong zaznaczył, że na rynku kryptowalut istnieje wiele innych firm, które świadczą obecnie swoim klientom podobne usługi.

Notując dzienne obroty o wartości ponad 5,6 miliarda dolarów, Coinbase jest jedną z największych giełd kryptowalut na świecie. Firma planowała wcześniej pozyskać 1,25 miliarda dolarów poprzez ofertę prywatnych papierów dłużnych, wkrótce po wejściu na Nasdaq, które miało miejsce w połowie kwietnia.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze