Gate.io grozi pozwami za szerzenie plotek o ich bankructwie!

Popularna giełda kryptowalut Gate.io zagroziła podjęciem działań prawnych wobec osób rozpowszechniających plotki o jej niewypłacalności. 

Gate.io zdecydowanie zaprzeczyło jakimkolwiek problemom z płynnością, twierdząc, że jej operacje przebiegają sprawnie, a wypłaty nie są zagrożone. Pomimo informacji krążących na Twitterze i innych platformach o masowym wypłacaniu środków przez użytkowników giełdy, wolumen handlowy giełdy rzeczywiście pozostawał stabilny w ostatnich dniach. Giełda, założona w 2013 roku na Wyspach Kajman, rozszerzyła ostatnio swoje działania na Hongkong, Turcję i Dubaj.

Plotki o niewypłacalności Gate.io zyskały na sile po trudnościach, z jakimi zmagał się Multichain. W tym problemie z węzłem, który spowodował opóźnienia w transakcjach. Spekulacje nasiliły się, gdy zespół Multichain poinformował o niemożności skontaktowania się z CEO i braku dostępu do serwerów w celu rozwiązania problemu. To podsyciło plotki o aresztowaniu kierownictwa i przejęciu znacznych funduszy przez chińskie władze. Tweet z tymi informacjami poniżej.

Firma analityczna Arkham Intelligence zauważyła duży napływ tokenów Multichain (MULTI) z platformy Gate.io 24 maja, co wzbudziło podejrzenia i spekulacje wokół giełdy.  Mimo wszystko Gate.io podkreśliło, że nie ma żadnych problemów z płynnością i ostrzegło przed rozpowszechnianiem niepotwierdzonych plotek, które mogą wywołać panikę wśród inwestorów.

Zobacz też: Atak na portfele Atomic Wallet! Pieniądze zniknęły z kont użytkowników

Gate.io gotowe do walki

Po tych informacjach token Gate.io, GateToken (GT), odnotował silny spadek w ciągu ostatniego tygodnia i obecnie handluje ponad 15% taniej niż przed informacjami o trudnościach giełdy.

gate.io
Wykres GT/USDT. Źródło: coingecko.com

Trudności Multichain dotknęły również inne giełdy kryptowalut. Binance, z powodu opóźnień w transakcjach, już wcześniej wstrzymał wpłaty dla kilku tokenów na różnych sieciach blockchain, takich jak BNB Smart Chain, Fantom, Ethereum i Avalanche. Fundacja Fantom usunęła również znaczną liczbę tokenów MULTI z płynności na zdecentralizowanej giełdzie SushiSwap z powodu przestojów.

Gate.io jasno zadeklarowała gotowość do walki z osobami, które będą powielać nieprawdę na temat ich giełdy. Takie podejście do sprawy i groźba podjęcia działań prawnych przez Gate.io dowodzi jej zaangażowania w zwalczanie fałszywych informacji i utrzymanie zaufania wśród swoich użytkowników. Giełda podkreśla swoją stabilność i zaleca inwestorom poleganie na zweryfikowanych źródłach informacji, a nie na plotkach i spekulacjach.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze