Atak na portfele Atomic Wallet! Pieniądze zniknęły z kont użytkowników

Portfele Atomic Wallet padły ofiarą poważnego ataku hakerskiego, co spowodowało duże straty u jego użytkowników.

Atomic Wallet, popularny zdecentralizowany portfel krypto, doświadczył poważnego naruszenia bezpieczeństwa. Użytkownicy zgłaszają całkowitą utratę swoich aktywów przechowywanych na portfelach! Po tym incydencie zespół Atomic Wallet publicznie odniósł się do sprawy po tym, jak zaniepokojeni użytkownicy podzielili się swoimi niefortunnymi doświadczeniami na Twitterze.

atomic
Logo Atomic Wallet. Źródło: coinmarketcap.com

Atomic Wallet potwierdził doniesienia o zaatakowanych portfelach i zapewnił użytkowników, że intensywnie prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Zespół pracuje również ze znanym badaczem transakcji na łańcuchu bloków, ZachBTX, aby namierzyć skradzione środki i pomóc w rozwiązaniu problemu. Mimo to, metody ataku wciąż pozostają niejasne.

Ten atak dołącza do rosnącej listy ataków bezpieczeństwa w branży kryptowalut. Niedawno również protokół finansów zdecentralizowanych Jimbos Protocol doznał podobnej szkody, tracąc około 4 000 ETH o wartości około 7,5 miliona dolarów. To niestety kolejna przypominajka o podatności cyfrowych aktywów na tego typu ataki.

Zobacz też: Przewrót na rynku kryptowalut: proponowana ustawa atakuje SEC i jego podejście do aktywów cyfrowych

Nie tylko Atomic Wallet pada ofiarą

Jak podaje Chainalysis, w ciągu ubiegłego roku hakerzy kryptowalutowi ukradli około 3,8 miliarda dolarów. Głównie za sprawą ataków przypisywanych Korei Północnej i protokołom DeFi. Choć analiza TRM Labs wskazuje na spadek średniej wielkości ataków w pierwszym kwartale 2023 roku w porównaniu z poprzednim rokiem, eksperci ostrzegają, że to może być tylko chwilowy spadek, a kilka dużych incydentów może ponownie zmienić sytuację.

Użytkownicy Twittera, którzy ucierpieli w wyniku ataku na potrfele, opisują swoje niepokojące doświadczenia, a niektórzy zgłaszają znaczne straty finansowe. Co warte odnotowania, część z nich wcześniej wyrażała już obawy dotyczące bezpieczeństwa Atomic Wallet.

W związku z tym incydentem, AW spotkał się również z krytyką związaną z problemami płynności ich własnego tokena, Atomic Wallet Coin (AWC). Stracił on około 20% swojej wartości zaraz po ataku. Wolumen sprzedażowy jest duży co sygnalizuje wzmożoną wyprzedaż tokenów w strachu.

Wykres AWC/USDT. Źródło: https://coinmarketcap.com

Może Cię zaineresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze