Czy to był Rugpull?! Team Atomic Wallet dziwnie się tłumaczy – nowe fakty w sprawie

Są nowe fakty w sprawie ataku hackerskiego na Atomic Wallet. Użytkownicy donoszą o kolejnych stratach, wypływają kolejne szczegóły oraz… oskarżenia o rugpull!

Jak informowaliśmy wczoraj – portfele Atomic Wallet zostały zhackowane, a środki z kont użytkowników wykradzione. Dziś wiemy trochę więcej – oto garść nowych informacji.

atomic wallet
Logo Atomic Wallet. Źródło: coinmarketcap.com

• W wyniku ataku hakerskiego, użytkownicy portfela kryptowalut Atomic Wallet stracili ponad 35 milionów dolarów. Zespoły ds. bezpieczeństwa prowadzą śledztwo w celu ustalenia przyczyny ataku. Pojawiły się raporty o utracie tokenów, usunięciu danych transakcyjnych, a nawet całkowitym zniszczeniu portfeli kryptowalutowych.

• Twórcy Atomic Wallet poinformowali, że atak z 2 czerwca, dotknął mniej niż 1% aktywnych użytkowników. 

• Pomimo tego oświadczenia liczni użytkownicy (sprawiało to wrażenie większej ilości niż 1%) zgłaszali kolejne utraty środków. Dodatkowo, społeczność skrytykowała próbę minimalizowania szkód przez firmę w taki sposób. Jak stwierdził jeden z użytkowników „Procenty nie mają znaczenia, haker skupia się tylko na portfelach z dużymi środkami”.

• Potwierdzono również kilku oszustów, którzy podszywali się na Twitterze pod AW i udostępniali linki phishingowe, twierdząc, że pomogą użytkownikom odzyskać utracone środki. Wielu użytkowników zgłasza utratę swoich środków, a niektórzy twierdzą, że ich transakcje zostały całkowicie usunięte. W rezultacie wiele osób straciło całe swoje portfele kryptowalutowe.

Zobacz też: Aresztowany za używanie kryptowalut! Właściciel wypożyczalni chciał być cwany

• Jeden z użytkowników Twittera, ZachXBT twierdził również, że pomógł poszkodowanemu odzyskać 1 milion dolarów utraconych środków. Jednak proces odzyskiwania nie został jeszcze ujawniony, a ZachXBT twierdzi, że „udostępni go w odpowiednim czasie, ale na razie lepiej tego nie robić”.

• Dodatkowo ZachXBT twierdzi, że największa utrata pojedynczego użytkownika w wyniku ataku wyniosła 7,95 miliona dolarów w kryptowalucie Tether na blockchainie Tron. Według ostatnich informacji, pięć największych strat wynosi łącznie 17 milionów dolarów.

Atomic Wallet oskarżony o rugpull

Zdruzgotani użytkownicy, którzy stracili znaczne środki, szukają winnych oraz próbują znaleźć wyjaśnienia na różne sposoby. Krytykowana jest narracja teamu i próby poradzenia sobie z tym atakiem przez Atomic Wallet. Niektóre tłumaczenia wydają się podejrzane, a część użytkowników zarzuca twórcom AW nieroztroponość i przepuszczenie złośliwego oprogramowania do portfeli użytkowników.

Będziemy informować na bieżąco jeśli pojawią się jakieś ważne aktualizacje w tej sprawie.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze