Ethereum w końcu przekroczył 2 tys. USD, ale jedna rzecz niepokoi. Dalsze wzrosty zagrożone?

Podczas gdy większość rynku notowała imponujące wzrosty na rynku, Ethereum sprawiał wrażenie uśpionwego. Niemrawe wahnięcia w październiku powoli odbierały inwestorom nadzieję na zauważalne wzrosty kursu. W ostatnich dniach wreszcie coś drgnęło i ETH przekroczył w końcu magiczną barierę 2 tys. USD. Nie dziwi więc, że posiadacze kryptowaluty oczekują, że to początek kolejnych wzrostów. Jednak eksperci zwracają uwagę na pewien szczegół, który nieco studzi emocje.

Ethereum przekracza 2 tys. USD. Tylko na chwilę?

Cena Ethereum w końcu pokonała opór na poziomie 2 tys. USD. 9 listopada kryptowaluta zanotowała wzrost o 8%, co jest najwyższym poziomem od 6 miesięcy. Ten gwałtowny wzrost, spowodowała informacja o zarejestrowaniu przez BlackRock funduszu iShares Ethereum Trust w Delaware. To z kolei przyczyniło się do likwidacji krótkich kontraktów terminowych na ETH o wartości 48 milionów dolarów. Pierwsze przecieki w tej sprawie opublikował na portalach społecznościowych @SummersThings, co zostało później potwierdzone przez analityków Bloomberg ETF.

Na tę wiadomość rynek zareagował błyskawicznie i dość optymistycznie. Między 18 października a 8 listopada ETH wzrósł o 24%, ale wątek dotyczący fundusz spot Ethereum spowodował największe poruszenie na rynku. Wiele osób oczekuje, że to dopiero początek czegoś większego, ale eksperci zwracają uwagę na pewną interesującą kwestię.

Zobacz też: Listopad będzie należeć do Ethereum? Prognozy wyglądają obiecująco

ETH rośnie, ale popyt detaliczny pozostaje uśpiony

Część obserwatorów, analizując szerszą strukturę rynku kryptowalut, zwłaszcza wskaźniki detaliczne, wskazują, że istnieje pewna niespójność z rosnącym optymizmem i popytem na dźwignię finansową przy użyciu instrumentów pochodnych Ether. Portal „Cointelegraph” zwraca uwagę, że w ostatnim tygodniu nie odnotowano szczególnego zainteresowania takimi frazami z wyszukiwarkach jak „Kup Ethereum”, „Kup ETH” i „Kup Bitcoin”. To dość prosty wskaźnik, ale często trafnie określający nastroje na rynku.

Z jednej strony można to tłumaczyć tym, że inwestorzy detaliczni zazwyczaj wchodzą do gry kilka dni lub tygodni po osiągnięciu głównych poziomów cenowych i najwyższych poziomów od sześciu miesięcy. Zasadniczo wydaje się, że wzrost kursu Ether powyżej 2000 dolarów był spowodowany oczekiwaniem na zatwierdzenie spotowego funduszu ETF. Jednak brak popytu detalicznego nie musi oznaczać nadchodzącej korekty.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze