Ethereum w końcu się obudzi? Prognozy są dość zgodne

Ethereum urosło o 6,2% w okresie od 3 do 5 listopada. Jednak apetyty inwestorów wciąż nie są zaspokojone, ponieważ na tle pozostałych altcoinów to wciąż wynik „tylko” dobry. Czy może być jeszcze lepiej? Najnowsze prognozy wskazują, że ETH może przez dłuższy czas mieć trudności z przełamaniem oporu na poziomie 1900 USD.

Ethereum ma szansę się przełamać?

Ethereum odnotował całkiem niezły początek listopada, bo niemrawym październiku. To jednak wciąż nie zadowala inwestorów. Pozostałe Altcoiny notowały znacznie lepsze wyniki. Czy jest szansa jeszcze poprawić te wyniki? Przyjrzeliśmy się kilku analizom tej kwetsii. Niektórzy analitycy powiązują słabość ETH z niepewnością wokół Consensys, czyli kluczowego gracza w ekosystemie Ethereum. Byli pracownicy złożyli pozew przeciwko firmie i jej współzałożycielowi Józefowi Lubinowi. Consensys jest odpowiedzialny za rozwój i hosting projektów infrastrukturalnych kluczowych dla sieci Ethereum. Została założona w październiku 2014 r., około dziewięć miesięcy przed uruchomieniem blockchainu Ethereum w połowie 2015 r.

Do tych problemów dochodzi wyraźna krytyka decentralizacji aplikacji finansowych w sieci Ethereum. Chainlink po cichu zmniejszył liczbę wymaganych podpisów w portfelu z wieloma podpisami z 4 z 9 do 4 z 8. Analitycy jako istotny problem wskazali brak zarządzania ze strony zwykłych użytkowników.

Zobacz też: Listopad będzie należeć do Ethereum? Prognozy wyglądają obiecująco

Kolejne bariery, które mogą blokować wzrost

Ciekawą analizę sytuacji ETH przedstawił portal Cryptopolitan. Jak wskazuje serwis, analiza cen ETH z 6 listopada 2023 r. wskazuje na trend boczny z lekkim nastawieniem byczym. W ciągu ostatnich 24 godzin kurs ETH oscylował w wąskim przedziale pomiędzy 1875 a 1911 dolarów. Ten trend boczny, zdaniem portalu, wskazuje na niezdecydowanie na rynku, gdzie kupujący i sprzedający są równomiernie dopasowani. Portal prognozuje, że jest raczej mało prawdopodobne, aby cena ETH odnotowała znaczny wzrost, jeśli nowi lub powracający inwestorzy nie wprowadzą gotówki z powrotem na rynek. Jeśli inwestorzy detaliczni nie wejdą na rynek, ETH raczej nie wybije mocno powyżej aktualnego progu.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze