Ekspert ocenia, że Bitcoin osiągnie 70 tys. USD do końca roku. Jego poprzednia prognoza się sprawdziła

W ostatnich dniach Bitcoin nieco się ustabilizował. Choć w pewnym momencie wydawało się, że zjazd w dół będzie szybki i bolesny. Póki co chwilowo przeważa jednak spokój, a to jak zwykle stanowi dla wielu ekspertów dobry punkt wyjścia do snucia optymistycznych scenariuszy. Jeden z nich ocenia, że do końca roku Bitcoin osiągnie 70 tys. USD. Warto przyjrzeć się bliżej tej analizie, ponieważ jej autor ostatnio całkiem trafnie wytypował kurs, jaki osiągnie BTC na koniec 2023 roku.

Markus Thielen: Bitcoin osiągnie 70 tys. USD do końca roku

Markus Thielen z 10X Research prognozuje, że Bitcoin wzrośnie o około 65% w stosunku do obecnego poziomu i osiągnie 70 000 dolarów do końca roku. Jeśli ten scenariusz się sprawdzi, to BTC przebiłby swoje poprzednie ATH, które odnotowano 10 listopada 2021 roku. Wówczas król kryptowalut osiągnął kurs 68 744 USD.

Thielen wskazuje konkretne warunki, które muszą zostać spełnione, by jego wizja stała się prawdziwa: Przy wsparciu otoczenia makro, koniunktury monetarnej, cyklu wyborczego w USA i stopniowo rosnącego popytu ze strony inwestorów TradFi lokujących środki w bitcoinowych funduszach ETF, wzrost Bitcoina do 70 000 dolarów wydaje się prawdopodobny.

Z jednej strony czytelnicy i obserwatorzy podchodzą z rezerwą do prognoz Thielena. Wypominają mu przede wszystkim, że błędnie ocenił wpływ zatwierdzenia funduszy ETF na Bitcoina. Thielen oceniał, że fundusz spotowy BTC spowoduje wzrost kursu Bitcoina. Następnie zaczął prognozować, że BTC spadnie do 30 000 USD. Jak pokazują ostatnie tygodnie, w kwestii ETF Thielen mylił dwukrotnie, ale…

Może Cię zainteresować: Guru kryptowalutowy i doradca finansowy stracił ponad 1,2 mln dolarów. Co poszło nie tak?

Thielen i jego prognoza roczna na 2023 r.

W kwestii ETF Markus Thielen nie trafił z prognozą. Jednak komentatorzy wskazują, że jego roczna prognoza na 2023 r. dla Bitcoina była niemalże w 100% trafna. Na początku 2023 r. Thielen przewidywał, że do końca 2023 r. wartość bitcoina niemal się podwoi i osiągnie 45 000 USD. Czy i tym razem jego roczna prognoza się sprawdzi?

Choć pojawiają się pewne wątpliwości i przeszkody, ekspert pozostaje pewny swojej oceny. W swoim ostatnim raporcie stwierdził, że: Chociaż Fed przesunął pierwszą obniżkę stóp procentowych na (prawdopodobnie w) maju lub czerwcu, inflacja spada, a wzrost gospodarczy utrzymuje się.

Thielen zwrócił także uwagę, że cykle wyborów prezydenckich w USA, które zbiegają się z halvingiem Bitcoina, historycznie sprzyjają wzrostowi cen. Na potwierdzenie swojej tezy Thielen przypomina, że taka sytuacja miała miejsce trzykrotnie. W 2012 r. Bitcoin zyskał 152%, w 2016 r. 121% i 302% w 2020 r. Średnio Bitcoin zyskał o 192%. w tych okresach.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł Morawski
Paweł Morawski
18 dni temu

70K USD to będzie już na początku 4 kwartału tego roku.

1
0
Dodaj komentarzx