Ekspert grzmi: Buffett? Niech najpierw zrozumie Bitcoin, a potem go krytykuje

Mark Yusko, założyciel i dyrektor generalny Morgan Creek, jest jednym z największych zwolenników kryptowaluty Bitcoin. Wierzy on nawet, że ta w przyszłości może zastąpić złoto jako standard wartości.

Bitcoin silniejszy niż złoto?

Przez lata Yusko zdobył sławę dzięki swojemu optymistycznemu spojrzeniu na przyszłość Bitcoin. Teraz zakłada on, że do połowy 2024 roku jego wartość osiągnie 100 000 dolarów, a do 2028 roku – 300 000 dolarów. Dla inwestorów decydujących się teraz na zakup Bitcoina czy zwiększenie swojego udziału w tej kryptowalucie, ekspert przewiduje znaczące zyski.

Na antenie programu „The Raz Report” podkreślił swoje zaangażowanie w kryptowalutę, mówiąc: „Nigdy nie sprzedaliśmy ani jednego BTC. Mało tego, nie zamierzamy tego robić jeszcze przez bardzo długi czas”.

Zobacz również: Kraken planuje ogromną ekspansję. Już nie chcą handlować tylko krypto!

Wielkie persony w ogniu krytyki

Podczas swojego wystąpienia Yusko skrytykował tych, którzy nie rozumieją technologii Bitcoina ani przyszłych zastosowań tej kryptowaluty. Stwierdził, że sceptycy, zamiast próbować zrozumieć kryptowaluty i sposób ich funkcjonowania, po prostu je krytykują. Ot tak, dla sportu, bez zagłębiania się w szczegóły. Oberwało się największym. Wśród naczelnych hejterów wymienił takie osobistości jak Warren Buffett i Larry Fink.

Zwrócił także uwagę na ewolucję technologii, która dokonuje się średnio co 14 lat i jest napędzana przez młodsze pokolenie. „Nie ma technologii, która osiągnęła masową popularność, a potem zniknęła” – zauważył Yusko, przywołując przykłady głównych osiągnięć technologicznych, takich jak mikroprocesory czy internet.

Jego zdaniem rynek kryptowalut zachowuje się cyklicznie. Zupełnie jak jak pory roku w klimacie umiarkowanym. Yusko zwraca uwagę, że każda z tych „pór roku” w świecie krypto trwa mniej więcej od 12 do 13 miesięcy.

Jakiś czas temu ekspert przewidywał też, że najważniejszym momentem, jaki ma nadejść, jest zbliżający się halving Bitcoina w kwietniu 2024 roku. W przeszłości ten mechanizm prowadził do wzrostu jego wartości. Yusko przewiduje, że nadchodzący halving będzie katalizatorem gwałtownego skoku cen.

Może Cię także zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze