Kraken planuje ogromną ekspansję. Już nie chcą handlować tylko krypto!

Jedna z największych światowych giełd kryptowalutowych, Kraken, zamierza poszerzyć ofertę o handel akcjami oraz funduszami ETF. Według informacji z 27 września opublikowanych przez Bloomberg, firma planuje uruchomienie nowych usług w USA i Wielkiej Brytanii już w 2024 roku. Nowa inicjatywa będzie działać w ramach pododdziału o nazwie Kraken Securities.

Kraken planuje ekspansję

Niedawno Kraken poinformował o uzyskaniu licencji na świadczenie usług związanych z aktywami cyfrowymi w Hiszpanii i Irlandii. Jednak ekspansja na globalną arenę finansową nie jest pozbawiona wyzwań. Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) wniosła przeciwko nim pozew cywilny.

Zarzuty dotyczą nieprzestrzegania obowiązków związanych z projektowaniem i dystrybucją jednego z oferowanych produktów handlowych. W lutym Kraken doszedł do porozumienia z SEC, zobowiązując się do zapłaty 30 milionów dolarów. To w związku z rozmaitymi naruszeniami, których doszukali się urzędnicy.

Zobacz także: Koniec cierpliwości! Kongres napiera na SEC: Bitcoin ETF „natychmiast”

W kierunku globalnej dywersyfikacji

Choć inne platformy, takie jak Robinhood, już dziś oferują zarówno handel akcjami, jak i kryptowalutami, większość amerykańskich giełd trzyma się wyłącznie oferty krypto. Jeśli Kraken zdecyduje się na wprowadzenie tradycyjnych produktów finansowych, zyska dostęp do szerszej grupy klientów. Niemniej jednak, taki krok wiąże się z koniecznością przejścia przez zawiłe procedury regulacyjne w wielu krajach.

Z punktu widzenia inwestora, rozwój oferty może być postrzegany jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na zintegrowane platformy handlowe. Klientom z pewnością zależy na prostocie i wygodzie, a połączenie handlu kryptowalutami z akcjami i ETF-ami to krok w tym kierunku. Kraken zdaje się być gotowy, aby sprostać temu wyzwaniu, choć na pewno czeka ich jeszcze wiele pracy.

Z drugiej strony, taka ekspansja wiąże się ze sporym ryzykiem. O ile kryptowaluty zyskują na popularności, o tyle rynek akcji i ETF-ów jest znacznie bardziej nasycony. Kraken będzie musiał wykazać się innowacyjnością. Przyciągnąć do siebie inwestorów przyzwyczajonych do korzystania z bardziej ugruntowanych platform.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze