Edukacja zamiast lekceważenia. Ambitne plany Brytyjczyków wobec Bitcoina.

Jedni krytykują kryptowaluty, inni stawiają na edukację. Bitcoin Policy UK (BPUK) jednoczy interesariuszy, decydentów, ekologów, specjalistów podatkowych i ekspertów od Bitcoina. Ma to odblokować potencjał Bitcoina w Wielkiej Brytanii. Jednak przede wszystkim organizacja chcę znaleźć sposób na to, by rozwijający się przemysł zdecentralizowanej waluty przyniósł korzyści gospodarstwom domowym, firmom i społecznościom w Wielkiej Brytanii. Kluczem do tego ma być edukacja.

Edukacja nowych pokoleń

Głównym celem BPUK jest pobudzanie inwestycji, generowanie i przygotowywanie studentów do zawodów związanych z Bitcoinami w przyszłości. Organizacja chcę także działać na rzecz podnoszenia świadomości i edukacji na temat Bitcoina. Szef BPUK Freddie New powiedział w wywiadzie dla Cointelegraph, że genezą tego projektu była Bitcoin Collective Conference w Edynburgu. Największa konferencja Bitcoin w Wielkiej Brytanii, która odbyła się jesienią 2022 roku. Jednak najbardziej ambitny cel jaki chce osiągnąć BPUK to tworzenie jasnych i wiarygodnych danych o Bitcoinie, które będą przekazywane decydentom i organom regulacyjnym. Jednocześnie mają być prowadzone działania, celem których ma być gromadzenie i udostępnianie zasobów edukacyjnych dla następnych pokoleń posiadaczy kryptowalut. Zatem zamiast krytykanctwa i wyśmiewania, na pierwszym planie ma być edukacja.

Zobacz też: Zaskakujące inwestycje. Co planuje znany miliarder?

Kto się nie rozwija, ten się zwija

Według Freddiego New nadszedł najwyższy czas, aby Wielka Brytania przyspieszyła, jeśli chodzi o przyjęcie nowych technologii, takich jak Bitcoin. Zdaniem New, w przeciwnym razie istnieje ryzyką, że Brytyjczycy zostaną w tyle na tym polu. Swego czasu The Guardian skrytykował Bitcoina, że to bardziej „cyfrowa ropa”, niż „cyfrowe złoto” i jest „szkodliwy jak wołowina”. New przekazał również, że trwają prace na nad identyfikacją potencjalnych miejsc dla zrównoważonego wydobycia. Głównym celem jest opracowanie kilku małych instalacji wydobywczych. New dodał: następnie możemy zaprosić brytyjskich decydentów na te strony, aby mogli zobaczyć kopalnie w akcji i miejmy nadzieję, lepiej zrozumieć potencjał branży.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze