Zaskakujące inwestycje. Co planuje znany miliarder?

Akcje japońskich spółek rosną, po tym jak na japoński rynek wszedł amerykański inwestor Warren Buffett. Miliarder deklaruje, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i planuje dalszej inwestycje. Buffett powiedział w wywiadzie dla Nikkei, że rozważa dodatkowe inwestycje w pięć głównych japońskich spółek. Na ten moment jego obecność spowodowała wzrost Berkshire Hathaway o 7,4%. Akcje Mitsubishi Corp. wzrosły o 2,1%, Mitsui & Co. zyskały 2,7%, a Itochu Corp. o 3%.

Warren Buffett zapowiada kolejne inwestycje

Akcje japońskich spółek handlowych wzrosły we wtorek po tym, jak Warren Buffett, zwiększył swoje udziały w kilku japońskich firmach i powiedział, że planuje jeszcze zwiększyć swoje udziały. W wywiadzie dla Nikkei Buffett powiedział, że rozważa dodatkowe inwestycje w pięć głównych japońskich spółek handlowych. Miliarder dodał również, że jest bardzo dumny ze swoich obecnych inwestycji i wiąże z nimi spore nadzieje. Akcje Mitsubishi Corp. wzrosły na japońskiej giełdzie o 2,08%. Mitsui & Co. zyskały 2,66%, Itochu Corp. wzrosły o 2,98%, Marubeni Corp. o 4,55%, a Sumitomo Corp. wzrosły o 3,19%. Buffett powiedział Nikkei, że planuje spotkać się z przedstawicielami firm jeszcze w tym tygodniu, by porozmawiać o stanie tych przedsiębiorstw i podkreślić swoje wsparcie i zaangażowanie.

Zobacz też: Eksperci przewidują, że ta gospodarka ucierpi najbardziej

Co planuje miliarder?

Warren Buffett skomentował również sprzedaż większości udziałów Berkshire w Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. Po zakupie ponad 4 miliardów dolarów akcji największego na świecie producenta chipów, w okresie od lipca do września 2022 roku, aktualnie zmniejszył swoje udziały o 85% do 617 milionów dolarów. Miliarder powiedział, że kluczowe przy podjęciu tej decyzji były napięcia geopolityczne. Buffett opisał TSMC jako dobrze zarządzaną firmę, ale dodał, że Berkshire wydaje się w tym momencie lepszym i bezpieczniejszym miejscem do lokowania swojego kapitału. Czy ten ruch wyjdzie na dobre Buffettowi? Czas pokaże, czy kierunek japoński był ruchem tak samo dobrym, jak zaskakującym.

Może Cię zainteresować:

Komentarze