Dogecoin standardem w mikro transakcjach?

5 476

W opinii współtwórcy pierwszego meme-coina, DOGE stanie się aktywem nr 1 w mikro transakcjach przeprowadzanych z wykorzystaniem łańcucha bloków.

Dogecoin cały czas jawił się jako kryptowaluta przeznaczona do wysyłania małych wartości, np. w formie napiwków dla twórców treści na forach. Współzałożyciel Dogecoin, Billy Markus, uważa, że przed aktywem rysuje się teraz świetlana przyszłość, która sprowadzi na niego misję „naprawy Internetu”.

Markus: Dogecoin staje się „standardem światowej platformy mikro transakcji”

Wraz ze wzrostem popularności internetu rzeczy, rośnie zapotrzebowanie na możliwość bezproblemowej obsługi niewielkich płatności w czasie rzeczywistym z niskimi opłatami transakcyjnymi.

Dogecoin, opracowany przez Billy’ego Markusa i Jacksona Palmera w 2013 roku (początkowo nie więcej niż w formie żartu), dość szybko stała się popularnym instrumentem przekazywania wartości, który utorował drogę bezproblemowym mikro transakcjom w Internecie.

Według Markusa, który na Twitterze występuje pod pseudonimem Shibetoshi Nakamoto, dogecoin naprawi internet. W tweecie z 4 lutego napisał, że kryptowaluta stanie się „standardową światową platformą mikro transakcji”.

Markus nie jest jedynym, który wróży DOGE sukces w ramach powszechnej adopcji

Dyrektor generalny Tesla/SpaceX, Elon Musk, powiedział w maju ubiegłego roku, że Dogecoin pobiłby Bitcoina, gdyby przyspieszył czas i rozmiar bloku o 10x oraz obniżył opłaty o 100x. Przez cały 2021 r. Musk był jednym z zagorzałych zwolenników Dogecoina, a publikowane przez niego tweety często podnosiły cenę DOGE.

Musk współpracował również z twórcami Dogecoin starając się, aby kryptowalutowy żart stał się ostatecznie wygodnym i tanim w użyciu narzędziem do dokonywania codziennych zakupów, takich jak bilety do kina czy filiżanka kawy.

DOGE szykuje się na 0,15 USD | Czy kryptowaluta ma szansę na impuls wzrostowy z prewdziwego zdarzenia?

Ostatnie 24 godziny przyniosły na rynku DOGE niewielki, 0,5% spadek. Tak czy inaczej, w ciągu ostatnich dwóch tygodni, kurs DOGE/USD zdołał odnotować blisko 11% wzrost. W chwili przygotowywania niniejszej publikacji, za 1 DOGE trzeba było zapłacić 0,147817 USD.

Historycznym rekordem ceny DOGE pozostaje ustanowiony ok. 9 miesięcy temu 0,731578 USD. Markus liczy, że to ATH nie stanowi bynajmniej ostatniego słowa, które będzie miał do powiedzenia dogecoin.

Pośpiech w tej kwestii jest wg Markusa niewskazany. W odpowiedzi udzielonej użytkownikowi nastawionemu bardzo optymistycznie do kwestii wybicia DOGE, Markus podkreślił, że aktywo „flirtuje teraz ze swoim starym przyjacielem 15”.

Przeczytaj również:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze