Dobra okazja na zakup bitcoina?

W obliczu wybicia kształtującego się od wielu tygodni trójkąta dołem, wielu uczestników rynku „dziękuje” zlewarowanym graczom za promocję. Aktualnymi spadkami zdają się również nie przejmować bliźniacy Winklevoss, którzy twierdzą, że w kontekście potencjalnych wzrostów dla bitcoina nadal jest „bardzo wcześnie”.

Czy teraz jest dobra okazja na zakup bitcoina?

Bliźniacy Cameron i Tyler Winklevoss z Gemini bardzo mocno wierzą w to, że cena bitcoina będzie nadal rosła. Warto wziąć pod uwagę, że swoje BTC kupili w 2013 r., gdy cyfrowa moneta wyceniana była na poziomie około 150 USD.

W ostatnim czasie kryptowaluta doznała jednak kilku niepowodzeń. W ciągu ostatnich 24 godzin BTC/ USD notowano poniżej 35 tys. USD z korektą o około 9%.

Na konferencji BTC w Miami odbyła się dyskusja między braćmi a Anthonym Pompliano z Morgan Creek, w ramach której rozpalono wiecznie zieloną debatę na temat złoto kontra BTC. Bliźniacy stwierdzili:

„Nadal uważamy, że jest naprawdę wcześnie. Uważamy, że bitcoin to złoto 2.0. BTC zakłóci rynek złota, kiedy jego kapitalizacja rynkowa musi wynosić 10 bilionów dolarów lub więcej, ponieważ jest to kapitalizacja rynkowa złota. Bitcoin oscyluje wokół 1 biliona dolarów, konserwatywnie uważamy, że z tego miejsca jest jeszcze perspektywa 10x wzrostu. Nawet przy 35 000 USD wydaje się to naprawdę dobrą okazją do zakupu w dłuższej perspektywie”.

Chęć „kupienia w dołku” odbiła się również szerokim echem na Twitterze. Bliźniacy Winklevoss stwierdzili:

„Uważamy, że Bitcoin będzie wart 500 000 USD. Sądzimy też, że może się to zdarzyć w ciągu tej dekady, zdecydowanie w ciągu najbliższych pięciu lat”.

Można śmiało powiedzieć, że dyrektorzy Gemini pozostają na ścieżce długoterminowych HODLerów przynajmniej do momentu, gdy Bitcoin osiągnie 500 000 USD.

Pompliano przypomniał w czasie dyskusji o opublikowanym w zeszłym roku artykule. Jego autor, Tyler Winklevoss, zwrócił uwagę na możliwość, że bitcoin stanie się ostatecznie regularną walutą. Cameron Winklevoss dodał:

„Teza tak naprawdę jeszcze się nie rozegrała, jesteśmy w jednej dwunastej drogi. Kiedy pisaliśmy ten artykuł w sierpniu (zeszłego roku), bitcoin kosztował13 000 USD i osiągnął ATH 64 000 USD (w kwietniu tego roku).”

Tyler Winklevoss stwierdził:

„Żałujemy, że nie kupiliśmy wcześniej. Żałujemy, że nie kupiliśmy więcej. Wszyscy tak mówią, bez względu na to, ile masz. Spojrzymy wstecz i powiemy „żałujemy, że nie kupiliśmy bitcoina, gdy kosztował 35 000 USD.”

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze