Dlaczego władze tego kraju twierdzą, że niektóre popularne gry wręcz wyłudzają pieniądze od swoich graczy?

Filipińska Policja Narodowa ds. Przeciwdziałania Przestępczości Cybernetycznej (PNP ACG) przeanalizowała niektóre gry i modele wykorzystywane w grach kryptowalutowych. Następnie ostrzegła obywateli Filipin przed różnymi schematami wykorzystywanymi do wyłudzania pieniędzy od społeczności graczy.

Ostrzegając przed ryzykiem związanym ze schematami gier kryptowalutowych, filipińska policja wskazała na model „play-to-earn” używany przez grę Axie Infinity. Axie Infinity to oparty na blockchainie Ethereum model gry „play-to-earn” inspirowany światem Pokemon. W grze tej gracze kolekcjonują i hodują wirtualne stworzenia zwane „Axies”, które są tokenami NFT. Gracze mogą wystawiać swoje Axie do walki w turowych bitwach przeciwko innym graczom. W walkach zdobywają nagrody w postaci kryptowalut lub innych tokenów. To tworzy system ekonomiczny, w którym można zarabiać poprzez uczestnictwo w grze.

gry
Screen z gry Axie Infinity. Źródło: https://gumlet.assettype.com

Aby zacząć grać w Axie Infnity, gracz musi zakupić co najmniej trzy postacie Axie. To według PNP ACG wymusza na użytkownikach wydanie 300 dolarów, zanim zaczną zarabiać w samej grze. Z drugiej strony, departament policji poparł tradycyjny przemysł gier, w którym wydatki na jednego użytkownika wynoszą średnio do 100 dolarów.

Zobacz też: Kryptowaluty z Reddita zaliczają rewelacyjny rajd (ponad 400%)! Czy będą to nowe hity na kryptowalutowej mapie?

Gry kryptowalutowe niosą takie samo ryzyko jak świat krypto

Gra w gry kryptowalutowe może być bardziej ryzykowna niż inwestowanie w kryptowaluty, według PNP ACG. Głównie ze względu na łatwość z jaką gracze mogą stracić swoje tokeny cyfrowe i tokeny NFT. Od wysyłania tokenów na nieobsługiwany adres portfela po zmienność rynku czy oszustów online. Społeczność gier kryptowalutowych jest stale narażona na ryzyko utraty swoich inwestycji. Ostrzeżenie brzmi:

Tylko dlatego, że bazowy blockchain gry jest bezpieczny, nie oznacza, że jej silnik lub rynek są bezpieczne.§

Rekomendacje PNP ACG współgrają z najlepszymi praktykami związanymi z inwestycjami w kryptowaluty. Użytkownikom zaleca się dokładne zbadanie ekosystemów i twórców przed inwestowaniem w kryptowaluty. Zalecana jest także ostrożność w kontakcie z nieznajomymi osobami i linkami phishingowymi.

Filipiński Departament Technologii Informacyjnych i Komunikacji (DICT) niedawno zawarł partnerstwo z Radą Blockchain Filipin (BCP), aby przyspieszyć adopcję Web3 w regionie. „Zobaczyliśmy wzrost innowacyjnych start-upów opartych na blockchainie, sukces rozwiązań biznesowych opartych na blockchainie i narodziny inicjatywy, która wykorzystuje blockchain dla dobra publicznego” – powiedziała dyrektor DICT, Emmy Lou Versoza-Delfin, podczas ogłoszenia.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze