Kryptowaluty z Reddita zaliczają rewelacyjny rajd (ponad 400%)! Czy będą to nowe hity na kryptowalutowej mapie?

Kryptowaluty: tokeny społeczności Reddit znacząco rosną na wartości po wprowadzeniu na giełdę Kraken.

Moon i Brick, dwa tokeny stworzone przez użytkowników platformy mediów społecznościowych Reddit, wzrosły odpowiednio o 48% i 443% w ciągu ostatniego tygodnia po wprowadzeniu na giełdę kryptowalut Kraken. Tokeny te są częścią inicjatywy Reddit Community Points mającej na celu stworzenie kryptowalut, które zachęcą do tworzenia treści.

We wczorajszym ogłoszeniu Kraken zapowiedział wprowadzenie na giełdę kryptowalut Moon i Brick do obrotu na rynku spot oraz kontraktów terminowych. Na ten moment użytkownicy mogą wpłacać te dwa tokeny jedynie za pośrednictwem sieci Arbitrum Nova.

kryptowaluty
Wykres BRICK/USD. Źródło: tradingview.com

Kraken to giełda kryptowalut, znana z szerokiego wyboru dostępnych tokenów cyfrowych i profesjonalnych narzędzi handlowych. Giełda ta utrzymuje politykę poufności w kwestii nowych aktywów, ogłaszając je krótko przed wprowadzeniem na swoim blogu i mediach społecznościowych. Należy jednak zachować ostrożność podczas handlu na Krakenie, ponieważ realizacja zleceń może być uzależniona od dostępności i płynności konkretnych aktywów cyfrowych.

Zobacz też: Czy blockchain uratuje planetę? Emiraty mają pomysł! Zobacz jak będą działać kredyty węglowe

Nowe kryptowaluty. Czy zawojują rynek?

Moon to token społecznościowy stworzony dla subreddita r/CryptoCurrency. Tokeny są przyznawane jako nagrody za komentarze i wpisy użytkowników. Użytkownicy mogą także wymieniać tokeny Moon na odznaki i emotikony do wykorzystania w subreddicie. Token zapewnia również prawa do głosowania w ankietach społecznościowych r/CryptoCurrency.

Tymczasem Brick to token społecznościowy stworzony dla subreddita r/FortNiteBR, związanego z grą typu Battle Royale o tej samej nazwie. Brick jest przechowywany w portfelu kryptowalutowym Reddit Vault i rozdawany użytkownikom na podstawie ich Karmy, czyli punktów reputacji, co cztery tygodnie. Tokeny Brick mogą potem być wymieniane na specjalne członkostwa i odblokowywać funkcje wewnątrz subreddita r/FortNiteBR.

Moon ma kapitalizację rynkową wynoszącą 44,3 miliona dolarów, podczas gdy Brick ma kapitalizację rynkową wynoszącą 17,0 miliona dolarów. Subreddit r/CryptoCurrency ma 6,6 miliona członków, w porównaniu do 2,7 miliona członków r/FortNiteBR.

Od 2021 roku Reddit wprowadza swoje kryptowaluty w ramach inicjatywy Reddit Community Points (RCP), które mają zachęcać do produkcji treści. Gdy użytkownicy wymieniają swoje tokeny społecznościowe na nagrody, Reddit pokrywa opłatę za gaz potrzebną do transakcji. Ponadto, posiadacze tokenów mogą brać udział w propozycjach dotyczących zarządzania, wprowadzających nową funkcjonalność dla tokenów.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze