DEX od Elrond: 1,29 miliarda dolarów na zapewnienie płynności

2 001

Wartość zachęt do zapewnienia płynności zdecentralizowanej giełdy Maiar opiewa na 1,29 miliarda dolarów.

Popularny projekt blockchain Elrond ogłosił ogromny program motywacyjny dla swojej platformy DeFi Maiar DEX o wartości ponad 1 miliarda dolarów. Natywnym tokenem nowego DEX-a jest MEX.

Miliardowy program motywacyjny w zakresie zapewniania płynności od Elrond

Program zachęt do zapewnienia płynności ma na celu „doładowanie” startu zdecentralizowanej giełdy Maiar. Do przekazania finansowania projekt użyje swojego tokena MEX. W pierwszym miesiącu do użytkowników, którzy zapewnią płynność w EGLD, MEX i USDC, rozdystrybuowane zostaną tokeny o wartości 282 milionów USD.

Program rusza równolegle z oficjalną premierą DEX, czyli dzisiaj – 19 listopada:

„Dystrybuując własność Maiar DEX na kolejny miliard użytkowników, kładziemy podwaliny pod prawdziwie globalny system finansowy, który jest dostępny dla wszystkich i wszędzie” skomentował prezes Elrond Network Beniamin Mincu.

Po pierwszym miesiącu dystrybucji, w ramach projektu realizowane będą programy follow-up „skierowane do użytkowników największych platform DeFi w ekosystemie, którzy będą mogli również ubiegać się o tokeny MEX proporcjonalne do swojej aktywności z udziałem takich produktów jak Uniswap, PancakeSwap lub SushiSwap”.

Maiar DEX: „wydajność i zdolność do skalowania nawet w najtrudniejszych warunkach”

W ogłoszeniu wyjaśniono, że smart kontrakty zbudowane dla Maiar DEX zostały poddane „rygorystycznym” audytom i formalnej weryfikacji w toku Runtime Verification, które zaliczyły pozytywnie. Obejmowało to poddanie się testom uwzględniającym skrajne warunki, które potwierdziły jego „wydajność i zdolność do skalowania nawet w najtrudniejszych warunkach”.

Potencjał inwestycyjny Elrond

Jedną z najmocniejszych stron Elronda jest jego szybkość i łatwość obsługi przez deweloperów, ponieważ smart kontrakty można pisać na nim w różnych językach programowania (obsługuje format o otwartym standardzie znany jako WebAssembly).

Elrond może obsłużyć ogromną liczbę transakcji na dużą skalę, sięgającą 15 000 na sekundę.

Jak swego czasu skomentował kryptowalutowy trader i analityk Ben Armstrong:

Elrond ma drugą najsilniejszą społeczność ze wszystkich kryptowalut. […] nigdy nie przekroczy swojej maksymalnej całkowitej podaży wynoszącej około 31 milionów cyfrowych monet. To daje mu model niedoboru podobny do Bitcoina, co stanowi oczywistą zaletę dla jego silnej i zaangażowanej społeczności”.

Może Cię zainteresować:

Komentarze