YFI (yEarn Finance) bije ATH Bitcoina

Cena tokena YFI z protokołu YEarn Finance rośnie w szybkim tempie. Jeszcze wczoraj można było zastanawiać się, czy wzrosty będą kontynuowane. Wartość YFI przekroczyła oficjalnie poziom 20 000 USD, po czym wzrosła jeszcze bardziej bijąc na głowę dotychczasowe ATH bitcoina z grudnia 2017 roku. Na tym jednak się nie skończyło.

W chwili przygotowywania niniejszej publikacji, cena YFi wg TradingView notuje blisko 84% wzrost i wynosi 34 800 USD. Gorączka DeFi trwa w najlepsze, a YFI wciąż bije dotychczasowe rekord wyceny. Jeszcze jedno – kapitalizacja rynkowa YFI przekroczyła właśnie 1 miliard dolarów.

wykres YFI/ USD od TradingView
wykres YFI/ USD od TradingView


Sektor zdecentralizowanych finansów (DeFi) ma niewątpliwie swoje „pięć minut” na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W szczególności YFI, natywny token yearn.finance, wzrósł o ponad 15 500% w ciągu pierwszego tygodnia notowań. Wzrost aktywa był nie do zatrzymania, ponieważ tylko w ciągu ostatniego miesiąca wzrósł o ponad 350%.


Może Cię zainteresować:

Wyżej niż bitcoin

Nieco ponad tydzień temu cena YFI przewyższyła cenę bitcoina, osiągając 16 400 USD. A teraz cena tokena jest ponad dwukrotnie wyższa niż aktualna cena BTC. Ponadto, z ceną 24 500 USD, YFI przekroczył historyczny rekord BTC wynoszący 20 000 USD, który bitcoin „zaliczył” około dwóch lat temu.

Jednym z głównych czynników wpływających na cenę YFI jest jego ograniczona podaż. W obiegu jest około 30000 tokenów. Jeżeli chodzi o bitcoina, aktualnie w obiegu jest około 18 milionów cyfrowych monet.

Prawdziwy ogień pod yEarn Finance podłożyła wiadomość o potencjalnym partnerstwie z wiodącą giełdą instrumentów pochodnych FTX. Twórca i deweloper projektu, Andre Cronje, niedawno ujawnił, że współpracuje z prezesem FTX Samem Bankman-Friedem nad „czymś bardzo seksownym w przyszłości”. Stwierdził:

„Domyślam się, że kot wyszedł z worka, ale aby można było zarządzać oczekiwaniami, jest do tego obszerna mapa działań, nad którą pracujemy, więc w najbliższym czasie niewiele się wydarzy. Ale w przyszłości powstanie coś bardzo seksownego”.

Tymczasem analityk kryptowalut Josh Rager jeszcze wczoraj spodziewał się, że wartość YFI wzrośnie do 30 000 USD:

Od Redakcji

Bithub Flesz już na naszym kanale YouTube. Zapraszamy codziennie o 19:00 na skrót najważniejszych wydarzeń dnia z branży kryptowalut i finansów, komentarze i rozważania na temat tego, co może przynieść kolejny dzień! Program prowadzi Bitcoin Feniks.

Zobacz najnowszy odcinek:

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze