Szał na yield farming | Dzienny obrót na Uniswap przekracza 1 miliard USD

Ogromny wzrost aktywności w ramach yield farming sprawił, że Uniswap stała się pierwszą zdecentralizowaną giełdą (DEX), która przekroczyła wczoraj 1 miliard USD w 24-godzinnym wolumenie obrotu.

Według zestawienia CoinGecko, Uniswap V2 była wczoraj trzecią co do wielkości giełdą pod względem znormalizowanego wolumenu handlu, z tokenami ERC-20 o wartości 1,02 miliarda dolarów, które zmieniły właściciela w ciągu ostatniego dnia.

CoinGecko uplasował Uniswap poniżej Binance i OKEx, które zaliczyły odpowiednio 6,25 miliarda USD i 1,10 miliarda USD dziennego obrotu. Zdecentralizowana giełda pokonała główne scentralizowane platformy, takie jak Coinbase Pro, Huobi Global czy Bitfinex.

Boom na yield farming spowodował również, że Uniswap nagle stał się najlepszym protokołem zdecentralizowanych finansów (DeFi) dzięki zablokowanym środkom o wartości 1,69 miliarda dolarów. Według DefiPulse, stanowiło to 18,05% całkowitej wartości zablokowanej w inteligentnych kontraktach sektora.

źródło: defipulse

Dominacja zaiste krótkotrwała

Analitycy przewidują, że dominacja Uniswap może być krótkotrwała. Jej konkurencyjne forki oferowały w ostatnich tygodniach ekstremalne zachęty dla dostawców płynności. Zajrzyjcie na CoinGecko i zobaczcie, jak się sprawy mają w tej chwili…

SushiSwap przyciągnął już 1,47 miliarda dolarów zablokowanych funduszy dzięki temu, co wielu określa jako „atak wampira”, mający na celu wyssanie płynności z Uniswap.

Rywalizujące platformy oferują ekstremalne zachęty, aby skłonić dostawców płynności do stakowania tokenów LP – tokenów dostarczanych im na Uniswap – na ich platformie, przenosząc płynność z wiodącego DEX. W konsekwencji tokeny LP z SushiSwap stanowią obecnie ponad 72% wszystkich środków zablokowanych na Uniswap.

SushiSwap nie jest jedyną platformą, która stara się wysysać płynność Uniswap. Rzecz ma się podobnie z innymi forkami Uniswap, takimi jak yuno.finance, Hotdogswap, pizzafinance i Kimchi, które przyciągają rolników rzekomymi zwrotami, które czasami przekraczają miliony procent. Pomimo szybkiego przyciągnięcia uwagi, rodzimy token Hotdog spadł z 4000 do 1 USD w ciągu zaledwie pięciu minut:

Uniswap ma również stawić czoła rosnącej konkurencji ze strony zdecentralizowanych giełd nakierowanych na tokeny konkurencyjnych sieci, w tym nadchodzącą platformę Polkaswap.

Platforma JustSwap powiązana z Tron (TRX) również ujawniła się niedawno jako druga co do wielkości DEX z około 200 000 USD dziennego obrotu według CoinGecko. Jednak niektórzy analitycy uważają, że wolumen JustSwap może zostać zawyżony przez wash-trading, co sztucznie pompuje go w rankingach.

Od Redakcji

Bithub Flesz już na naszym kanale YouTube. Zapraszamy codziennie o 19:00 na skrót najważniejszych wydarzeń dnia z branży kryptowalut i finansów, komentarze i rozważania na temat tego, co może przynieść kolejny dzień! Program prowadzi Bitcoin Feniks.

Zobacz najnowszy odcinek:

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx