PancakeSwap wyprzedziło Ethereum pod względem liczby transakcji w ciągu 24 h

Zdecentralizowana giełda PancakeSwap przewyższyła – w ciągu 24 godzin – całą sieć Ethereum pod względem liczby transakcji.

Dane udostępnione przez DappRadar pokazują ponad 2 miliony transakcji PancakeSwap w porównaniu z 1,55 miliona Ethereum. W tym samym czasie Binance Smart Chain zgłosiło ponad 6 milionów transakcji, z których około 20% miało miejsce w tym samym, 24-godzinnym oknie czasowym.

pancake
źródło: DappRadar

Pięciu największych udziałowców liczby transakcji na BSC to PancakeSwap, Mdex, Safemoon, PancakeBunny i Venus Protocol. Potwierdziła to społeczność Binance Chain już na początku tego tygodnia:

Społeczność siłą Pancake

Chef Hops, jeden z anonimowych współzałożycieli PancakeSwap, powiedział, że w centrum ogromnego sukcesu platformy znajduje się utrzymanie użytkowników:

Główną siłą PancakeSwap było szczęście odnosnie tego, że oprócz niskich opłat posiadała niesamowicie wspierającą społeczność i skupiała się na tworzeniu najbardziej przyjaznych i przyjemnych dla użytkownika oświadczeń” – wyznał Chef Hops, po czym dodał:

„Utrzymanie użytkowników jest ogólnie niezwykle wysokie, co wynika z faktu, że użytkownikom bardzo trudno jest wrócić do środowiska, w którym płacą 100 razy więcej za same opłaty transakcyjne”.

DeFi ma się dobrze

PancakeSwap to pierwszy miliardowy projekt, który został uruchomiony na Binance Smart Chain, co jest świadectwem rozwoju zdecentralizowanych giełd. Cena CAKE, natywnego tokena platformy, wzrosła o ponad 4500% od początku 2021 roku. Obecnie kosztuje 26,63 USD.

Podobnie jak Uniswap, PancakeSwap zapewnia łatwy dostęp do świata zdecentralizowanych finansów. Inwestorzy, którzy chcą zarobić na podatnych na wahania, ale potencjalnie opłacalnych projektach DeFi, gromadzą się na tych zdecentralizowanych giełdach w nadziei na nabycie aktywów, zanim jeszcze zostaną one notowane na głównych giełdach.

Pod względem dziennego wolumenu PancakeSwap jest aktualnie trzecią co do wielkości zdecentralizowaną giełdą po Mdex i Uniswap.

„Lodówka pełna smakołyków”

PancakeSwap ogłosiło wczoraj, że w najbliższy piątek ​​planuje migrację do wersji 2 swojego protokołu. „Po migracji PancakeSwap przestanie przyznawać nagrody za stary typ tokenów LP i zacznie przyznawać nagrody za nowy typ tokenów LP” – poinformowano w oświadczeniu. Użytkownicy będą mieli możliwość głosowania na jedną z czterech struktur opłat.

Chef Hops opisał wersję 2 jako „lodówkę pełną smakołyków” w przeciwieństwie do oferty jednego produktu. Oznacza to, że użytkownicy mogą oczekiwać „nowych ofert produktów i zachęt / nagród dla użytkowników, a także dodawania nowych składników do niektórych istniejących już produktów w celu przeniesienia ich na wyższy poziom”.

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze