Bitcoin DeFi na Ethereum | 30 mln USD depozytów już pierwszego dnia

6 814

Zdecentralizowane finanse (DeFi) były, jak dotąd, trendem w dużej mierze skoncentrowanym na Ethereum. Chociaż istnieją produkty takie jak Wrapped Bitcoin, w DeFi brakuje infrastruktury i marketingu ukierunkowanego na króla kryptowalut. Właśnie ruszył protokół DeFi zorientowany na Bitcoin, który pierwszego dnia po uruchomieniu wyceniany był już na 30 milionów dolarów… Bitcoin DeFi na Ethereum otwiera się na nowy rozdział?

Mowa o Badger Finance / Badger DAO, który w zeszłym tygodniu uruchomił aplikację opartą na Ethereum, która koncentruje się na zwiększeniu ekspozycji na BTC w ramach DeFi. Protokół zgromadził już dziesiątki milionów depozytów i to zaledwie w ciągu pierwszych kilku dni działania.

Airdrop, airdrop, airdrop…

Podobnie jak wiele innych projektów DeFi, popularność Badgera zaczęła się wraz z airdropem. Projekt został ogłoszony kilka miesięcy temu przez mały zespół składający się z około czterech osób. Ich celem była dystrybucja tokena o nazwie BADGER użytkownikom, którzy wchodzili w interakcję ze stokenizowanym Bitcoinem, takim jak WBTC lub renBTC.

Ze względu na szeroki wachlarz użytkowników objętych akcją, projekt zyskał dużą popularność na Twitterze wśród sympatyków DeFi i posiadaczy stokenizowanych Bitcoinów.

Co ciekawe, w airdropie wzięły udział nawet takie podmioty jak Three Arrows Capital. Wielkość zrzutów różniła się od siebie, aczkolwiek wynosiła minimum 20 monet, które obecnie są wyceniane na około 100 dolarów.

Jak dotąd Badger nie ma produktu, z wyjątkiem pięciu pul stakingowych, które pozwalają użytkownikom zarabiać BADGER za staking BADGER, akcje BADGER-WBTC Uniswap lub stokenizowanych ajednostek dostawcy płynności Bitcoin Curve Finance.

Według Badgera, wspomniane pięć pul zgromadziło już ponad 70 milionów dolarów w depozytach.

Zespół Badger pracuje nad nowym tokenem o nazwie DIGG. DIGG będzie elastycznym coinem opartym na Ethereum, powiązaną z ceną Bitcoina i zarządzaną przez posiadaczy BADGER:

„Podaż Digg jest rozłożona na 10-dniowy, kroczący okres, który – w zależności od kierunku, w jakim porusza się cena Bitcoin – może być wykorzystany do zabezpieczenia się przed znacznym wzrostem lub spadkiem ceny BTC.”

Bitcoin DeFi na Ethereum

Analitycy są podekscytowani perspektywą BADGER. Mają nadzieję, że pozwoli ona DeFi zyskać większą ekspozycję wśród bardziej zatwardziałych bitcoinowców.

Analityk DeFi o pseudonimie „CryptoYield” zauważył, że Badger i inne projekty, które mogą przenieść Bitcoin z „oryginalnego łańcucha” do Ethereum za pośrednictwem produktów tokenizowanych, to sposób, w jaki DeFi może wzrosnąć „50-krotnie w ciągu następnych 12 miesięcy”.

Inny popularny analityk DeFi argumentuje, że projekt ma realne zastosowanie, ale jednocześnie zwraca uwagę, że w tej chwili może być wokół niego „zbyt dużo szumu”:

„Badger ma wielką wartość i prawdziwą […] społeczność. Chciałbym, aby był teraz wokół tego nieco mniejszy hype, żeby nie przestraszyć bitcoinowców, którzy właśnie wchodzą w branżę i boją się pump & dump. Rynek nie ma jednak obowiązku zgadzać się z tym, na co mamy nadzieję”.

Komentarze