Zaciągnij swoje BTC do pracy | uUSD, czyli jeszcze więcej bitcoina w DeFi

Yield dolar zabezpieczony bitcoinem to nowy produkt od Ren i UMA, który umożliwia liquidity mining dla posiadaczy BTC. Poznajcie uUSD.

Międzyłańcuchowy most Ren i platforma UMA połączyły siły, aby uruchomić wspierany przez Bitcoin yield dolar o nazwie uUSD. Oprócz tego powstał program nagród w oparciu o mechanizm liquidity miningu.

Partnerstwo zaowocuje produktem, który pozwoli inwestorom wykorzystywać BTC w sieci Ethereum. uUSD jest już drugim produktem typu yield dolar. Pierwszym był yUSD, wprowadzony na rynek w lipcu 2020 r. Koncepcja odniosła duży sukces. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy wybito ponad 10 milionów yUSD.

Czym jest yield dolar i jak go używać?

Dolar zysku jest podobny do stablecoina, ale z kilkoma istotnymi różnicami. Ma datę wygaśnięcia, podobnie jak kontrakt futures, a gdy zbliża się do tej daty, cena zbliży się do 1 USD. Po wygaśnięciu podlega wykupowi za 1 USD aktywów stanowiących zabezpieczenie w dokładnym momencie wygaśnięcia. UMA opisuje to jako „pożyczkę terminową o stałym oprocentowaniu”, ponieważ w momencie wybicia, yield dolar wyceniany jest zwykle na mniej niż 1 USD.

Użytkownicy mogą kupić renBTC, stokenizowanego konkurenta Bitcoin względem wBTC i zablokować go jako zabezpieczenie w UMA w celu wybicia tokenów uUSD. Te z kolei można następnie wykorzystać na zakup większej ilości renBTC lub na inwestycje w inne protokoły DeFi.

Nie tylko farming

Oprócz nowego „yield dolara”, Ren i UMA wprowadzają wspólnie zachętę w oparciu o liquidity mining, która ma nakłonić użytkowników do szybkiego deponowania środków. Umożliwi to inwestorom zarabianie tokenów UMA i Ren w celu zapewnienia płynności puli Balancer za uUSD, którą można sparować z USDC. Yield dolar renBTC charakteryzuje się 125% współczynnikiem zabezpieczenia, który zapada 1 października.

Aby zmotywować farmerów, pula będzie otrzymywać tygodniowo 10 000 tokenów UMA i 25 000 REN, oprócz tokenów BAL (zgodnie z obliczeniami protokołu). Roczna stopa oprocentowania nie jest stała i będzie zależeć od ilości płynności zapewnianej przez cały siedmiodniowy okres.

Premiera uUSD jest pozytywną wiadomością dla szybko rozwijającego się rynku, który pozwala zaciągnąć swoje BTC do pracy w protokołach opartych na ERC-20. W ciągu ostatnich trzech miesięcy ilość bitcoinów stokenizowanych w sieci Ethereum wzrosła o 1350% i obecnie wynosi nieco poniżej 78000 BTC (według btconethereum.com). Z tego około jedna czwarta, czyli 18 732, to renBTC.Od Redakcji

Bithub Flesz już na naszym kanale YouTube. Zapraszamy codziennie o 19:00 na skrót najważniejszych wydarzeń dnia z branży kryptowalut i finansów. Komentarze i rozważania na temat tego, co może przynieść kolejny dzień! Program prowadzi Bitcoin Feniks.

Zobacz najnowszy odcinek:

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx