Coin Bureau: Bitcoin i inne kryptowaluty zastąpią obecny system finansowy

Jeden z najchętniej obserwowanych influencerów ostatnich miesięcy twierdzi, że dla kryptowalut „nie ma odwrotu”. Zdaniem Coin Bureau, branża ma zmierzać w kierunku wysadzenia w powietrze całego obecnego systemu finansowego.

W swoim nowym filmie influencer wymienia kilka kluczowych czynników, które miałyby pozwolić bitcoinowi i innym kryptowalutom przekształcić istniejący sektor finansowy w coś zupełnie odmiennego.

To już nie jest żadna bańka

Coin Bureau zauważa, że ​​wraz z rosnącymi obawami dotyczącymi inflacji i obniżenia wartości waluty fiducjarnej, inwestorzy na całym świecie zaczynają dostrzegać wartość stojącą za ograniczoną podażą bitcoina, a także jego potencjał wzrostu w stosunku do złota:

„To sprawia, że ​​bitcoin jest optymalnym zabezpieczeniem przed inflacją, a to zabezpieczenie wydaje się być powodem, dla którego tak wiele instytucji zaczęło ostatnio kupować BTC. Tylko w ubiegłym roku „wydrukowanych” zostało 40% wszystkich dolarów istniejących w obiegu.”

Influencer zauważył, że ​​przy ograniczeniach nałożonych przez Covid-19, które doprowadziły do zakończenia działalności wielu firm, wiele osób nie miało po prostu innego wyboru, jak tylko wydać swoje oszczędności lub pieniądze z czeków stymulacyjnych na akcje i kryptowaluty. To – zdaniem Coin Bureau – tylko przyspiesza powszechną adopcję BTC:

„To również nie pozostawia konsumentom innych możliwości, jak tylko zaoszczędzić pieniądze ze stymulacji lub zainwestować je w rozmaite aktywa. W konsekwencji powyższego, różne osoby i instytucje gromadzą BTC jak szalone, a PayPal i Square kupują (w marcu tego roku), 100% wszystkich nowo wydobytych BTC.”

Ludzie są coraz bardziej świadomi ułomności aktualnego systemu finansowego

Coin Bureau przewiduje, że wraz ze wzrostem świadomości na temat spadającej wartości waluty fiducjarnej, przeciętny człowiek coraz częściej decyduje się trzymać cyfrowe aktywa kryptowalutowe, zamiast oszczędzać aktywa fiducjarne lub kupować metale szlachetne:

Bitcoin rośnie z dnia na dzień, ale to tylko połowa sukcesu. Druga połowa jest taka, że ​​waluty fiducjarne na całym świecie tracą na wartości w rekordowym tempie, a ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę, że lepiej jest trzymać magiczne internetowe pieniądze niż tak zwane prawdziwe pieniądze. W przeszłości ludzie trzymaliby metale szlachetne, aby chronić się przed inflacją, ale coś mi mówi, że nie zobaczymy, jak ludzie będą płacić złotem lub srebrem dopóty, dopóki będzie działał Internet”.

Coin Bureau zakłada również, że niektóre z głównych elementów sektora kryptowalut, takie jak stablecoiny, DeFi (zdecentralizowane finanse) i NFT (tokeny niewymienialne) rozwiązują palące problemy w zastanym krajobrazie finansowym, co doprowadzi do nowego porządku na świecie, w którym dominującą rolę przejęłyby kryptowaluty:

„Rządy zdają sobie sprawę, że po prostu uczą się żyć z kryptowalutą w takiej czy innej formie. W tej chwili nie ma odwrotu, a to może oznaczać tylko jedno. Kryptowaluty zastąpią ostatecznie obecny system finansowy”.

https://youtu.be/QY4Wn382ltA

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze