„Ciesz się Bitcoinem poniżej 40 tys. USD, dopóki to trwa”. Popularny analityk coś przeczuwa?

Gdy rynek wyczekuje kolejne hossy, w sieci aż roi się od rozmaitych prognoz i scenariuszy dotyczących kryptowalut. Nie dziwi fakt, że zainteresowanie Bitcoinem jest największe w branży. Większość oczekuje, że czeka nas kolejna hossa na BTC. Co na to popularny na X (dawniej Twitter) użytkownik PlanB? Jego propozycja wywołała spore zamieszanie i na pierwszy rzut oka jest dość tajemnicza.

To najlepszy moment, żeby zainteresować się Bitcoinem?

W jednym z ostatnich postów na X (dawniej Twitterze) niejaki PlanB, znany ze swojego entuzjazmu wobec Bitcoina zasugerował, że obecne poziomy cenowy nie utrzyma się długo. Z jego wiadomości wynika wręcz, że kupujący powinni cieszyć ostatnimi chwilami, gdy BTC można nabyć za około 40 tys. USD. Co dokładnie miał na myśli? PlanB uważa, że ​​Bitcoin ma wzrosnąć znacznie wyżej niż jego ostatnie 18-miesięczne maksima.

Zapytany przez „Cointelegraph”, czy rynek powinien spodziewać się niższych poziomów, PlanB stwierdził, że przewiduje coś dokładnie odwrotnego. PlanB oznajmił, że spodziewa się średniej ceny BTC na poziomie co najmniej 100 000 USD w latach 2024–2028. Dlatego też, jego zdaniem, aktualna cena BTC może być traktowana jak swego rodzaju okazja cenowa. Trzeba przyznać, że to dość śmiała i odważna teza, biorąc pod uwagę powszechnie znaną zmienność cenową kryptowalut.

Zobacz też: Droga Bitcoina do 40 000 USD. Te czynniki mogą być kluczowe

Coraz większe zainteresowanie BTC

Sześciocyfrowa prognoza wydaje się niesłychana i nieprawdopodobna. Jednak okazuje się, że PlanB nie jest jedynym optymistom, który zakłada podobne wzrosty. Bitcoinem zaczynają interesować się nawet portale, które na co dzień nie poświęcają zbyt wiele miejsca kryptowalutom. O BTC pisał ostatnio nawet „The Independent”, który zwrócił uwagę, że zbliżający się halving Bitcoina był do tej pory okresem największych zysków dla inwestorów kryptowalutowych.

Portal również odniósł się do wypowiedzi użytkownika PlanB, który w przeszłości wskazywał: Kupuj Bitcoiny na sześć miesięcy przed halvingiem i sprzedawaj 18 miesięcy po halvinguJak widać zainteresowanie Bitcoinem i jego ceną jest naprawdę duże. Warto jednak zachować ostrożność i analizować różne prognozy. Jak pokazała historia, analitycy kryptowalutowi mylili się już wielokrotnie.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx