Chainlink wyłamuje się z konsolidacji i zostawia w tyle konkurencyjne kryptowaluty. Powodem CCIP

Chainlink ($LINK) wyróżnił się podczas trwającego, krótkoterminowego okresu konsolidacji na Bitcoinie i kryptowalutach alternatywnych i przebija kolejne poziomy cenowe. Cena tokena wzrosła o ponad 20% w ciągu ostatnich 24 godzin i oscyluje w granicach 8.20 dolara za monetę, przewyższając performance wielu głównych tokenów. Całkowity wolumen transakcyjny LINK eksplodował o ponad 500% do ok. 1.5 miliarda dolarów. Wzrost cen był napędzany przez ogłoszenie nowego produktu pod tytułem Cross-Chain Interoperable Protocol (CCIP), który ma zamiar połączyć tradycyjne instytucje finansowe z wahlarzem sieci blockchain.

Chainlink prezentuje nowy produkt i gwałtownie rośnie

CCIP, zaprezentowany przez twórców Chainlink, ma być przełomowym narzędziem, które ułatwi płynną integrację konwencjonalnych instytucji finansowych z przestrzenią blockchain. Ma ono być początkowo dostępne na sieci Ethereum, Avalanche, Polygon, Arbitrum i Optimism. Wieści o nowych krokach projektu rozeszły się błyskawicznie i wzbudziły kolejną falę zainteresowania wśród inwestorów i doprowadziły do ulokowania w tokeny LINK bardzo dużej ilości wolnego kapitału. Według firmy analitycznej on-chain Santiment, Chainlink jest trzecim najpopularniejszym wynikiem wyszukiwania w przestrzeni kryptowalutowej.

Wzrost aktywności transakcyjnej przełożył się na zyski dla wielu posiadaczy LINK, wśród których jest bardzo wielu weteranów rynku kryptowalut. Santiment donosi, że udział inwestorów którzy wyszli „na plus” dzięki swojej inwestycji w Chainlink wzrosła o 8,99%, a w sumie łącznie ok. 43% posiadaczy kryptowaluty jest obecnie na zyskownej pozycji. Warto jednak zauważyć, że 51% hodlerów nadal odnotowuje niezrealizowane straty i prawdopodobnie poczekają jeszcze aż wyjdą co najmniej na zero zanim zdecydują się upłynnić swoje aktywa.

Źródło: CMC

LINK popularny wśród wielorybów, ostatni głos należy do BTC

Kolejne użyteczne dane statystyczne to poziom zainteresowania krypto wielorybów, czyli inwestorów z zasobnymi portfelami oraz open interest ilustrujący zainteresowanie kontraktami terminowymi na cenę LINK. Poziom open interest Chainlink osiągnęł najwyższy poziom od stycznia 2022 r., a obecnie wynosi on 308,17 mln USD.

Zobacz też: Rewolucja! Google Play otwiera się na NFT i kryptowaluty w grach i aplikacjach na Androida

Tymczasem transakcje „wielorybów” wzrosły o ponad 10%, zgodnie z danymi portalu IntoTheBlock.

Pomimo gwałtownych wzrostów analitycy rynkowi zalecają ostrożność, biorąc pod uwagę obecną fazę konsolidacji szerszego rynku kryptowalut. Bitcoin, wiodący drogowskaz dla całej przestrzeni krypto, ponownie spadł poniżej 30 000 USD i istnieją obawy, że LINK może podążyć podobną ścieżką. Jeżeli BTC wyłamie się z konsolidacji dołem altcoiny będą tracić najprawdopodobniej dużo mocniej na wartości niż najstarsza kryptowaluta.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze