Narodowa Giełda Kryptowalut pod biało-czerwoną flagą już działa. Przetrze szlaki dla reszty świata?

W przełomowym posunięciu, które było nie do pomyślenia jeszcze kilka lat temu, dalekowschodnia Indonezja oficjalnie uruchomiła swoją własną, narodową platformę do handlu aktywami cyfrowymi. Giełda kryptowalut, obsługiwana przez Agencję ds. Nadzoru nad Obrotem Kontraktami Towarowymi (CFTRA), rozpoczęła działalność wczoraj, 20 lipca 2023 r., po pokonaniu opóźnień, które przesunęły początkową datę jej uruchomienia.

https://twitter.com/WatcherGuru/status/1682365232516153354?s=20

Indonezyjska giełda kryptowalut uruchomiona

Przecięcie przysłowiowej wstęgi ma miejsce w czasach, gdy coraz więcej rządów i instytucji na świecie stara się wykorzystać potencjał kryptowalut i technologii blockchain. Posunięcie Indonezji mające na celu ustanowienie giełdy kryptowalut w stylu Nasdaq pokazuje zaangażowanie tego ludnego, egzotycznego dla nas kraju we wspieranie solidnego i uregulowanego cyfrowego ekosystemu finansowego.

Dekret CFTRA o utworzeniu Izby Rozrachunkowej Kontraktów Futures w ramach konfiguracji giełdy jest postrzegany jako kluczowy krok w zapewnieniu płynnych i bezpiecznych transakcji między kupującymi i sprzedającymi w aktywa cyfrowe. Rola pośrednika ma na celu utrzymanie przejrzystości i promowanie uczciwych praktyk na rynku kryptowalut, ze szczególnym naciskiem na ochronę interesów członków społeczeństwa jako klientów.

Mężczyzna z flagą Indonezji

Didid Noordiatmoko, szef indonezyjskiej Agencji Nadzoru Obrotu Towarowymi Kontraktami Terminowymi wyraził entuzjazm w związku z uruchomieniem giełdy. Podkreślił, że utworzenie szeregu organów jak animator rynku, izby rozliczeniowe i ciała odpowiedzialne za powiernictwo aktywów kryptograficznych jest świadectwem wyraźnego zaangażowania indonezyjskiego rządu w promowanie uczciwego i bezpiecznego środowiska handlu aktywami kryptograficznymi. Celem tego rządu jest jego zdaniem zapewnienie przejrzystości prawnej wszystkim uczestnikom rynku, przy jednoczesnym nadaniu najwyższego priorytetu ochronie interesów publicznych.

Zobacz też: Ripple (XRP) będzie walutą banków? Przełom w procesie rozbudza nowe nadzieje

Indonezyjska podróż w kierunku uruchomienia krajowej giełdy kryptowalut nie obyła się bez wyzwań. Pierwotnie instytucja miała zostać uruchomiona do końca 2021 r., ale napotkała na kilka przeszkód które spowodowały opóźnienia, w tym ostatnie w lutym 2023 r. Niemniej jednak determinacja rządzących mająca na celu stworzenie uregulowanej platformy do handlu aktywami cyfrowymi w końcu przyniosła efekty.

Przed uruchomieniem krajowej giełdy Indonezja mogła pochwalić się tętniącym życiem rynkiem kryptowalut, z około 383 zbywalnymi aktywami kryptograficznymi i 10 lokalnymi monetami dostępnymi dla traderów na początku tego roku. Co więcej, krajowy organ regulacyjny aktywnie przeglądał i analizował potencjalne dodatkowe 151 aktywów i 10 monet.

Wraz z utworzeniem nowej giełdy krajowej, wszystkie istniejące giełdy działające w Indonezji są zobowiązane do przestrzegania ram regulacyjnych wdrożonych przez CFTRA. Ruch ten wyznacza nowo uruchomioną platformę jako jedyną autoryzowaną i legalną giełdę kryptowalut w kraju, konsolidując wysiłki na rzecz harmonizacji transakcji krajowych z rozwojem rynku międzynarodowego.

Licencjonowani traderzy otrzymali miesięczne okno na rejestrację na krajowej giełdzie, a oczekuje się, że indonezyjska społeczność kryptowalutowa pozytywnie zareaguje na ten ruch, umacniając pozycję kraju jako wschodzącego gracza w globalnym krajobrazie finansów cyfrowych.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze