CEO JPMorgan radzi trzymać się od bitcoina z daleka

Dyrektor generalny JPMorgan, Jamie Dimon, mówi, że nadal radziłby ludziom trzymać się z dala od bitcoina.

Poglądy dyrektora generalnego JPMorgan Jamiego Dimona na temat bitcoina nie zmieniły się zbytnio w ciągu ostatnich kilku lat. Ze swojej strony Dimon nadal uważa, że ​​nie należy inwestować w bitcoin.

„Moją osobistą radą dla ludzi jest trzymanie się od tego z daleka”

Podczas wystąpienia online zorganizowanego w czwartek przez Komisję Usług Finansowych Izby Reprezentantów USA, Dimon powiedział, że bitcoin nie jest wspierany przez żadne aktywa. W związku z tym „nie wierzę w to, że coś, co nie jest wspierane przez nic innego, ma większą wartość”.

„Moją osobistą radą dla ludzi jest trzymanie się od tego z daleka” – powiedział Dimon udzielając odpowiedzi na pytanie Warrena Davidsona, kongresmena z Ohio przyjaznego kryptowalutom.

Chociaż osobiste poglądy Dimona na bitcoin się nie zmieniły, wydaje się, że w ich tonie nastąpiła znacząca zmiana. Dimon powiedział, że jego opinia nie oznacza, że ​​klienci JPMorgan nie chcą uzyskiwać ekspozycji na BTC.

„Nie palę marihuany, ale jeśli sprawisz, że będzie to legalne w całym kraju, nie zamierzam powstrzymać naszych ludzi przed robieniem tego […] itp.” – powiedział Dimon. „Nie mówię ludziom, jak wydawać pieniądze, niezależnie od tego, co osobiście bym sądził o niektórych przedmiotach, które ludzie mogą za nie kupić”.

W tym celu JPMorgan „debatuje”, czy powinien udostępnić bitcoin w jakiś „bezpieczny” sposób, powiedział Dimon.

Goldman a inne banki

Dyrektor generalny Goldman Sachs, David Solomon, w czasie swojego wystąpienia również przyznał, że ​​istnieje zapotrzebowanie na kryptowaluty ze strony klientów.

„Nie ma wątpliwości, że zarówno instytucje, jak i osoby prywatne szukają kontaktu z bitcoinami” – powiedział Solomon, odpowiadając na pytanie Josha Gottheimera.

Goldman Sachs stara się zatem dostarczać klientom informacje na temat tej „potencjalnej klasy aktywów” – powiedział Solomon.

Na początku tego miesiąca Goldman Sachs utworzył zespół zajmujący się handlem kryptowalutami. Bank realizował transakcje terminowe typu NDF i transakcje futures na bitcoiny CME na zasadzie kapitału, wszystkie z rozliczeniami pieniężnymi. NDF (Nondeliverable forward) to transakcja, w której nie następują fizyczne przepływy kwot w walutach w dacie rozliczenia transakcji. Rozliczenie następuje na podstawie różnicy pomiędzy kursem terminowym, a kursem referencyjnym uzgodnionym przez strony.

Ale podobnie jak Dimon z JPMorgan, Solomon jest również „niezwykle ostrożny” w stosunku do bitcoina.

Przyznał, że jeśli wiele osób w coś wierzy, może to utrzymać wartość przez pewien czas, ale przypadki użycia bitcoina i nadzór regulacyjny są niejasne. „W związku z tym jest jeszcze wiele do zrobienia” – powiedział Solomon.

Głos w dyskusji zabrali również przedstawiciele innych dużych banków, w tym prezes Bank of America Brian Moynihan, prezes Citigroup Jane Fraser i prezes Wells Fargo Charles Scharf. Wszyscy podzielali podobny pogląd na kryptowaluty, podkreślając, że pozostają w tej kwestii nad wyraz ostrożni.

Może Cię zainteresować:

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.