Capo: altcoiny pozycjonują się na epicki wzrost

11 964

CryptoCapo twierdzi, że bitcoin (BTC) lada moment odzyska siły po ostatnich spadkach. Popularny trader kryptowalut zaznaczył, że altcoiny pozycjonują się na epicki wzrost.

Capo wierzy, że bitcoin jest gotowy na dynamiczny wzrost swojej ceny przez wzgląd na ujemne wskazania funding rate.

„BTC. Główny scenariusz jest teraz bardziej prawdopodobny.”

bitcoin wzrosty
źródło: link

Funding to, najprościej mówiąc, regularne płatności między kupującymi, a sprzedającymi, które wykonywane są w zgodzie z funding rate. W momencie gdy wskaźnik funding rate jest większy od zera (dodatni), traderzy z otwartymi pozycjami long (nabywcy kontraktów) muszą płacić tym traderom, którzy otworzyli pozycje short (sprzedający kontrakty). W drugą stronę zasada działania wygląda analogicznie. Jeżeli wskaźnik funding rate jest mniejszy od zera (ujemny), to shortujący płacą longującym.

Ujemny funding rate wskazuje, że inwestorzy mają niedobór bitcoina lub obstawiają, że BTC będzie się korygować, co sugeruje nadmiernie niedźwiedzi sentyment.

W przypadku wzrostów, inwestorzy, którzy mają krótkie pozycje na BTC, będą zmuszeni zamykać je i kupować wyższych poziomach, co doprowadzi do silnego wzrostu lub short squeeze’u.

Capo dodał, że dopóki funding rate pozostaje ujemny, możliwa pozostaje realizacja scenariusza gwałtownego wzrostu ceny BTC. Analityk zasugerował również, że niedawna korekta BTC odzwierciedla spadki z marca 2020 r., do których doszło na fali wybuchu pandemii Covid-19:

Analizując sytuację na rynku altcoinów Capo napisał, że wykres OTHERS, który śledzi wyniki 125 najlepszych aktywów cyfrowych z wyłączeniem bitcoina, nadal pozostaje w stanie parabolicznej trajektorii.

„To nie koniec. Altcoiny.”

altcoiny
źródło: link

Capo zauważa, że obecnie jest „all-in w altcoinach” i zwraca szczególną uwagę na te cyfrowe monety, które po ostatnich spadkach najszybciej podnosiły się z kolan. „To te, które w nadchodzących tygodniach z pewnością będą radzić sobie coraz lepiej.”

Może Cię zainteresować:

Komentarze