Zakup ETH za pół miliarda dolarów

17 900

Fundusz hedgingowy Three Arrows Capital wykorzystał ostatnie spadki do kupienia ETH po obniżonych cenach. W dodatku nie były to drobne zakupy, bo stan portfela należącego do funduszu powiększył się o 100 000 ETH.

Całkowita wartość transakcji wyniosła prawie pół miliarda dolarów.

Drobni inwestorzy panikują, a duzi gracze kupują

Spadki, które można było zaobserwować w ostatnich dniach, wpłynęły na decyzje wielu drobnych inwestorów, którzy w panice sprzedawali swoje kryptowaluty (zobacz również: Kryptowaluty ostro w dół | Dzień jak co dzień w krypto?). Inaczej do sprawy podeszli duzi gracze, czego przykładem jest opisywany dzisiaj zakup Bitcoinów, jakiego dokonał właściciel jednego z największych portfeli BTC: 3 największy wieloryb dokupił dziś 2700 bitcoinów.

Okazuje się, że również fundusz Three Arrows Capital nie próżnował i wydał zawrotną kwotę sięgającą prawie pół miliarda dolarów na zakup 100 000 ETH. Na tym prawdopodobnie się nie skończy, bo według CEO funduszu Zhu Su 100 tysięcy ETH to niewiele wobec ich wartości, więcej nadchodzi.

„100k eth is dust for what it’s worth, more coming”

Najprawdopodobniej oznacza to dwie rzeczy: fundusz hedgingowy Three Arrows Capital nie tylko wierzy, że największe wzrosty na ETH dopiero przed nami, ale również chce mieć jak największą ilość tej kryptowaluty.

Plany związane z następnymi zakupami potwierdził zresztą Zhu Su, który przyznał, że będą kupować ETH za każdym razem, gdy na rynku zagości panika, jak to miało miejsce podczas ostatniego weekendu.

Chociaż podczas weekendowych spadków kurs ETH zbliżył się do 3800 USD, to druga najpopularniejsza kryptowaluta szybko odbiła i obecnie kosztuje 4 353 USD. To oznacza, że wystarczy około 13% wzrost, aby ETH osiągnął nowe ATH.

Co więcej, według byłego dyrektora Goldman Sachs może się to wydarzyć w ciągu kilku najbliższych miesięcy (Raoul Pal: Spodziewam się 20 000 USD za 1 ETH najpóźniej do marca).

Zakup 100 000 ETH przez duży fundusz może wynikać nie tylko z ewentualnej szansy na wzrost wartości samej kryptowaluty, ale również uwzględniać jej istotną rolę w całym ekosystemie aktywów cyfrowych (jeżeli interesuje cię ten temat, koniecznie przeczytaj artykuł Ethereum | Architektura zdecentralizowanego komputera).

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze