Były CTO Ripple nie może dostać się do swojego portfela BTC wartego 231 mln USD

Podczas gdy Ripple stoi w obliczu pozwu w USA, jego były dyrektor ds. technologii ma inny problem: ustalenie hasła do swojej fortuny w BTC.

Według historii opublikowanej przez The New York Times, Stefan Thomas nie może uzyskać dostępu do swojego portfela sprzętowego IronKey z nieco ponad 7 000 BTC o wartości 231 milionów dolarów.

Zostały mu dwie próby

Jednym z najbardziej spopularyzowanych cech Bitcoina jest to, że umożliwia bycie własnym bankiem. Oznacza to, że ​​nie musisz ufać scentralizowanym władzom, aby przechowywać swoje pieniądze. Ten przywilej wiąże się jednak z dużą odpowiedzialnością. Tomas uważa teraz, że nie jest tego wart.

„Cały ten pomysł bycia własnym bankiem – pozwólcie, że powiem to w ten sposób: „Robisz sobie sam buty?”. Mamy banki, ponieważ nie chcemy zajmować się tymi wszystkimi rzeczami, które robią banki.”

Niemiec otrzymał bitcoiny w 2011 roku jako wypłatę z tytułu nakręcenia filmu edukacyjnego o Bitcoinie. Thomas stracił swoją seed phrase, która jest niezbędna do odblokowania dostępu do jego kryptowalut.

Po ośmiu nieudanych próbach uzyskania dostępu do portfela Thomasowi pozostały dwie ostatnie próby, zanim jego portfel zostanie zaszyfrowany na zawsze:

„Po prostu leżałem w łóżku i myślałem o tym. Potem szedłem do komputera z jakąś nową strategią i to nie zadziałało, i znowu byłem zdesperowany … Doszedłem do punktu, w którym powiedziałem sobie: Niech to już stanie się przeszłością, wyłącznie dla mojego własne zdrowia psychicznego”.

Utracone monety warte 125 miliardów dolarów

Trudna sytuacja Thomasa przypomina dramat QuadrigaCX, który rozpoczął się na początku 2019 roku. Gerald Cotten, dyrektor generalny głównej kanadyjskiej giełdy, w tajemniczy sposób zmarł w Indiach na chorobę Leśniowskiego-Crohna zabierając ze sobą do grobu klucze do kryptowalut swoich klientów wartych 250 milionów dolarów. Niezadowoleni i podejrzliwi użytkownicy zaczęli żądać ekshumacji jego ciała.

Ogólnie uważa się, że 3,7 miliona monet zostało utraconych na zawsze (zgodnie z raportem opublikowanym przez Chainalysis). Dziś są one warte 125 miliardów dolarów.

utracone bitcoiny
źródło: Chainalysis

Może Cię zainteresować:

Komentarze