Odzyskał klucze prywatne do 127 bitcoinów wartych ok. 4 milionów dolarów

6 123

Pewien użytkownik Bitcoina stwierdził, że odnalazł przypadkiem swoje klucze prywatne do kryptowaluty pozyskanej już w 2011 roku. Dało mu to dostęp do ponad 4 milionów dolarów w BTC.

Według BitcoinHolderThankU, użytkownik Reddit był w stanie wypłacić około 4,2 miliona dolarów w Bitcoinie (BTC) po znalezieniu zagubionych kluczy do 127 BTC. Klucze zostały znalezione 22 grudnia 2020, kiedy cena kryptowaluty wynosiła 23000 dolarów. Sprzedał monety w środku wyścigu byków.

„Spędziłem następny tydzień, zastanawiając się, jak bezpiecznie i bezpiecznie upłynnić tak dużą ilość bitcoinów w najniższych możliwych kosztach” – stwierdził użytkownik. „Chodziłem tam i z powrotem między różnymi [platformami OTC] i ostatecznie sprzedałem wszystkie 127 bitcoinów za cenę 33 439,02 USD za monetę minus 0,15% opłaty. Wartość netto transakcji wyniosła około 4,24 miliona dolarów”.

„HODL-owałem BTC przez 8-9 lat…”

Użytkownik miał pozyskać bitcoiny w 2011 lub 2012 roku dzięki „ankietom, oglądaniu filmów i wykonywaniu losowych zadań”, aby ostatecznie wykorzystać te monety do zakupu waluty w grze online DarkOrbit. Klucze prywatne podobno nigdy nie zaginęły, po prostu ostatecznie zapomniane na starszym modelu komputera Dell.

Niestety, jeśli wierzyć powyższemu wyznaniu, bitcoinowiec stracił 1 milion dolarów dodatkowego zysku, nie trzymając BTC tylko przez kilka kolejnych tygodni. Od grudnia cena bitcoina przekroczyła 41000 USD, aby osiągnąć nowe rekordy wszech czasów. BitcoinHolderThankU przyznał, że „nie sprzedałby wszystkich 127 bitcoinów”, gdyby tylko mógł wiedzieć o tym wcześniej.

„HODL-owałem BTC przez 8-9 lat, czyli więcej niż zdecydowana większość użytkowników kryptowalut” – stwierdził. „Na pewno postąpiłbym inaczej, gdybym dostał drugą szansę”.

„Nie chcę skończyć jak jeden z tych ludzi, którzy wygrywają na loterii i tracą to wszystko w ciągu kilku miesięcy / lat […] Będę dalej normalnie żyć, tak jak 21 grudnia i każdego dnia wcześniej”.

Niestety, nie wszystkie historie z zagubionymi lub zapomnianymi kluczami mają tak szczęśliwe zakończenie. Nadal może być ponad 285 milionów dolarów w bitcoinach utraconych gdzieś na wysypisku śmieci w Wielkiej Brytanii po tym, jak pracownik IT przypadkowo wyrzucił swojego osobistego laptopa z kluczami w 2013 roku.

Komentarze