Brave otwiera się na DeFi | Już wkrótce integracja z portfelem Binance Smart Chain

Brave zintegruje niebawem dedykowany portfel Binance Smart Chain, otwierając użytkowników przeglądarki na ekosystem produktów DeFi BSC.

Chociaż Brave można już skonfigurować ręcznie w celu przełączania się do Binance Smart Chain oczekuje się, że dodanie wstępnie skonfigurowanego portfela uprości ten proces, nie wymagając korzystania z żadnych specjalnych aplikacji, portfeli ani dodatkowego „grzebania” w interfejsie.

BAT w DeFi

Natywny token przeglądarki Brave, Basic Attention Token (BAT), został dostosowany do BSC w postaci Wrapped BAT (WBAT). Wrapping to proces, w którym tokeny z jednego ekosystemu blockchain mogą być reprezentowane w zupełnie innym. Jednym z przykładów takiego mechanizmu może być Wrapped Bitcoin (WBTC) na Ethereum, gdzie ten pierwszy jest technologicznie kompatybilny z rozszerzonymi procesami drugiego.

„Mamy nadzieję, że BAT i Brave wejdą do głównego nurtu kryptowalut i sprawią, że DeFi będzie przyjazne dla użytkownika na rynku masowym” – powiedział dyrektor generalny i współzałożyciel Brave, Brendan Eich.

Z przeglądarki Brave korzysta już ponad 25 milionów aktywnych użytkowników

Brave ma podobno ponad 25 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie i ponad 7 milionów aktywnych użytkowników dziennie. Ta nastawiona na prywatność przeglądarka pojawiła się jako alternatywa dla innych popularnych przeglądarek, oferując zwiększoną prywatność, mniejszy wymiar śledzenia i możliwość wyświetlania tylko tych reklam, które użytkownik sobie życzy.

Koordynator ekosystemu Binance Smart Chain Xiaoguang Zhang zgodził się z opinią Brendana Eicha, jakoby ​​integracja Binance Smart Chain z Brave miała stać się jeszcze większą inspiracją dla ekspozycji użytkowników na sektor DeFi i kwestię szerokiej adopcji kryptowalut.

„Dzięki tej strategicznej integracji między przeglądarką Brave i Binance Smart Chain, razem wprowadzimy bezproblemowy UX dla użytkowników kryptowalut, aby uzyskać dostęp do DeFi i Dapps w BSC i innych łańcuchach bloków […]” – powiedział Zhang.

Podobnie jak w przypadku wielu altcoinów, wartość Basic Attention Token wzrosła w tym roku do nowego, rekordowego poziomu. Tylko między styczniem a marcem BAT zyskał 515% w stosunku do dolara amerykańskiego, wzrastając z około 0,20 USD do 1,27 USD (stan namoment przygotowywania niniejszej publikacji).

Może Cię zainteresować:

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze