Ripple inwestuje 25 milionów dolarów w rozwój technologii Blockchain

575

Dzisiejszego dnia firma Ripple poinformowała o zainwestowaniu 25 milionów USD w postaci kryptowaluty Ripple na rzecz Blockchain Capital. Jest to pierwszy fundusz, który akceptuje połączenia kapitałowe w walutach cyfrowych i całkowicie skupia się na rozwoju przestrzeni blockchain. Blockchain Capital stworzyło 150-milionowy fundusz, dzięki któremu środki pozwolą na udoskonalenia technologiczne blockchainu.

Według Ripple, inwestycja firmy pozwoli rozwinąć kontakty z przedsiębiorcami i innymi firmami w obrębie sfery blockchainu. Ponadto, Ripple chce zostać numerem jeden pod względem kształtowania przyszłych rozwiązań rejestrów rozproszonych.

„To pierwszy fundusz, w który włożyliśmy swój wkład – i nie będzie ostatnim. Planujemy być głównymi graczami w kształtowaniu przyszłej generacji firm związanych z blockchainem i kryptowalutami” – powiedział Patrick Griffin, wiceprezes ds. wzrostu strategicznego Ripple

ripple
źródło: pixabay.com

Blockchain, Ripple i banki

Wraz z rozwojem infrastruktury blockchain, Ripple zamierza pracować nad nowymi przypadkimi zastosowania technologii, w tym coraz częstsze inwestycje w przypadku innowacyjnych rozwiązań. Ripple jako waluta cyfrowa posiada największe wsparcie w sektorze bankowym. Kryptowaluta nie jest możliwa do kopania, a większość tokenów (70%) należy do Ripple labs. Ponadto posiada protokół rozliczeń brutto w czasie rzeczywistym i ma charakter rozproszony, a nie zdecentralizowany. Pozwala również na integracje z obecnymi systemami istniejącymi w bankach. Ripple Labs jest właścicielem około 60 miliardów tokenów.

Współzałożyciel funduszu Bart Stephens, na który Ripple przeznaczyło 25 milionów dolarów opisuje w jaki sposób można wykorzystać środki zdobyte podczas akcji. Powoli zbliżamy się do wdrażania blockchainu w szerszych strefach społecznych, tj. opieka medyczna czy zarządzanie tożsamością i zasobami ludzkimi.

„Istnieją całe sektory – takie jak opieka zdrowotna lub zarządzanie tożsamością – które mogą korzystać z technologii blockchain lub rozproszonej księgi rachunkowej” – powiedział Bart Stephens

Firma Ripple znana jest z dużej sympatii banków i instytucji finansowych, z racji częściowej centralizacji. Firma Ripple nawiązała współpracę z bankami i innymi firmami finansowymi, mając na celu umożliwienie szybszych płatności. Ripple nawiązało współpracę m.in. z  Santander Bank, Western Union, MoneyGram.

Co sądzicie o implementacji technologii blockchain w opiece medycznej albo urzędach i instytucjach państwowych? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze