Ripple: Santander bank wprowadza rewolucyjną aplikację

840

Ripple i jego kolejny sukces?

Od dłuższego czasu informowaliśmy o partnerstwach Ripple z różnymi instytucjami bankowymi jak chociażby Santander Bank. Teraz ten podmiot jako pierwszy na Świecie wprowadzi aplikację do wykonywania międzynarodowych przelewów z pomocą technologii blockchain. Poniższa grafika przedstawia plany tego rozwiązania:

Źródło: https://cointelegraph.com/news/santander-well-launch-intl-payment-app-with-ripple-this-spring-if-no-one-beats-us-to-it

Oprócz Polski, takiej kraje jak Hiszpania, Brazylia czy Wielka Brytania będą mogły korzystać z aplikacji Santandera. Na konferencji International Fintech CEO brytyjskiego oddziału  Nathan Bostock powiedział:

„Tej wiosny, jeśli nikt nas nie wyprzedzi, będziemy pierwszym dużym bankiem detalicznym, który przeprowadzi płatności transgraniczne na dużą skalę z technologią Blockchain”

Aplikacja jest o tyle funkcjonalna, że będzie umożliwiała przesył środków za granicę w przeciągu 24h. Jednocześnie będzie wiadomo od razu ile kosztuje taki przelew. Partnerstwo z Ripple opierać się będzie na dwóch modułach tego producenta – xCurrent i Ripplenet. Szacuje się, że potencjał tego rynku wynosi 10 milionów dolarów w przypadku infrastruktury tego banku. Testy aplikacji trwały od roku 2016 i jedynie były wykonywane przez bankowców hiszpańskiego giganta. Przypomnijmy, że Ripple swoją drogę z partnerstwami w roku 2018 zaczął z dużym impetem mówiąc o nowym podmiocie jaki jest Western Union. Wcześniej tak sporym sukcesem ogłoszono współpracę z MoneyGram.

Dyskusje o Ripple

Już od dawna odbywa się dyskusja czy Ripple jest rzeczywiście prawdziwą kryptowalutą. Niektórzy twierdzą, że sterowanie podażą przez głównym podmiot zarządzający projektem Ripple Labs w znaczącym stopniu dyskwalifikuje pojęcie decentralizacji. Jak pisaliśmy w artykule o postępach projektu nie znajdziemy żadnych informacji odnośnie roadmap czy też bardziej znaczącego wyjaśnienia działania poszczególnych modułów. Coraz szersza lista banków z którymi współpracuje niewątpliwie stawia też opinie o tym, że ta kryptowaluta została stworzona przez bankowców i dedykowana wyłącznie dla nich. Jakie jest zatem Wasze zdanie na ten temat? Czy uważacie, że Ripple będzie rozwijał podobne aplikacje u innych partnerów? Zapraszamy do dyskusji. O dalszych pracach Ripple będziemy informować stale na naszym portalu.

Komentarze