Minister finansów Korei Południowej mówi o Blockchain

582

Temat Korei Południowej do kryptowalut i blockchain’a jest ciągle żywy. Tym razem w wypowiedzi w trakcie wizyty w Chinach minister Finansów Kim Dong-Yeon pozytywnie odnosi się do przyszłości technologii blockchain i jej. Podczas wydarzenia wypowiedział się na temat wspomnianego rozwiązania:

„Technologia Blockchain może stać się jedną z podstawowych infrastruktur czwartej rewolucji przemysłowej. Rozwój technologii Blockchain może naprawdę zmienić świat. Technologia Blockchain jest ważnym przełomem technologicznym napędzającym czwartą rewolucję przemysłową i ministerstwo będzie ostrożnie podchodziło do regulacji rynku kryptowalut. W przypadku negatywnych przypadków użycia kryptowalut ministerstwo nałoży odpowiednie przepisy”

Korea Płd. chce nawiązać współpracę z Chinami w kwestii rozwoju tej technologii, co podkreślał minister podczas spotkania w Kraju Środka. Zaznaczył również, że kryptowalut nie powinno się oddzielać od publicznych sieci. Dodał, że:

„Dla otwartych sieci, musi być powiązane z kryptowalutami jako nagrodą za wydobycie bloku”

Jak wiemy w ostatnim tygodniu przekazano oświadczenie ministra, że nie będzie zakazu wymiany kryptowalut:

„Nie mamy zamiaru zakazać lub zablokować kryptowalut. Technologia Blockchain to ważna technologia, a my [rząd] będziemy musieli ją rozwijać. „

Po ostatnich niepokojących wiadomościach, które dotyczyły potencjalnego zakazu wymiany kryptowalut oraz działalności giełd w tym kraju, te informacje są bardziej pozytywne i pokazują stanowisko rządu koreańskiego. W samym kraju są też różne opinie dotyczące blockchaina i kryptowalut. Yoo Shi-min (aktor i były urzędnik) kwestionuje bitcoina jako narzędzie hazardowe a blockchain jako destrukcyjne narzędzie. Jang Jae-seung (profesor w Koreańskim Instytucie Zaawansowanej Nauki i Technologii) stwierdził, że publiczny blockchain bez kryptowalut jako swoistego rodzaju wynagrodzenie za udział w sieci jest bezsensu. Scentralizowane sieci nie mają sensu istnieć ponieważ nie mają zapewnionego odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, przejrzystości i co najważniejsze decentralizacji.

Korea Południowa jest jednym z krajów o największym obrocie kryptowalutami jeśli chodzi o wolumen. Dlatego tak istotne jest podejście tego kraju na ten rynek. O kolejnych wydarzeniach w koreańskim regionie będziemy informować na naszym portalu.

Komentarze