Czy wejście Coinbase na giełdę to rzeczywiście „pikuś” przy premierze Thorchain (RUNE)?
Dyrektor generalny ShapeShift Erik Voorhees zasugerował, że dzisiejsze uruchomienie Thorchain (RUNE) jest prawdopodobnie największym wydarzeniem w branży kryptowalut, które będzie miało miejsce w tym tygodniu.
Wszystkie oczy skierowane są aktualnie na jutrzejszą premierę bezpośredniego notowania amerykańskiej giełdy Coinbase na Nasdaq – z potencjalną wyceną 140 miliardów dolarów według giełdy instrumentów pochodnych FTX. Biorąc powyższe pod uwagę, sugestia Voorheesa może robić wrażenie.
Dlaczego?
Uruchomienie Thorchain zaplanowano na wtorek 13 kwietnia. Będzie to pierwszy raz, kiedy natywne aktywa kryptowalutowe będą mogły być sprzedawane na DEX w unikalnych łańcuchach bloków bez konieczności zastosowania technologii pomostowej lub „opakowywania” tokenów (tokeny „wrapped”).
W tweecie z 12 kwietnia Voorhees zapewnił, że uruchomienie natywnej, międzyłańcuchowej, zdecentralizowanej giełdy (DEX) otworzy nowy rozdział w branży kryptowalut.
„Thorchain nie ma mostów. Nie stosuje wrappingu. To rodzime aktywa, po raz pierwszy w historii wymieniane między sieciami w sposób zdecentralizowany”- obwieścił Voorhees.
Thorchain goes live tomorrow. Native cross-chain decentralized exchange. Never been done before 🔥
— Erik Voorhees (@ErikVoorhees) April 12, 2021
Arguably the biggest event in crypto this week, though it may not be obvious for a year or two 😉
Join us on Clubhouse tomorrow to discuss!#bitcoin #ethereum #litecoin #DEX https://t.co/Y7yCNEfM51
Thorchain | Inauguracja już dzisiaj
Thorchain zainauguruje swoją premierę na platformie społecznościowej Clubhouse we wtorek około północy naszego czasu. W wydarzeniu wezmą udział niektóre z największych nazwisk z branży kryptowalut, w tym Voorhees i kilku dyrektorów ShapeShift, partner zarządzający Multicoin Capital Tushar Jain, współzałożyciel Delphi Digital Yan Liberman i wielu innych.
DEX będzie początkowo hostować pary dla bitcoin, ethereum, litecoin, bitcoin cash i binance coin. W planach na przyszłość jest również wsparcie dla innych cyfrowych aktywów.
Jak działa Thorchain?
Thorchain działa podobnie jak inni zautomatyzowani market makerzy, tacy jak Uniswap, ale z tą różnicą, że umożliwia handel i wymianę aktywów kryptowalutowych z zupełnie różnych łańcuchów bloków i sieci.
Thorchain jest oparty na protokole konsensusu Tendermint, który jest również powiązany z ekosystemem Cosmos. Giełda jest wspierana przez natywny token RUNE, który działa jako zabezpieczenie ułatwiające transakcje.
Assety obsługiwane są przez protokół, gdy łańcuchy bloków zostaną dodane do interłańcuchowej sieci Thorchain, zwanej „chaosnet”. Chaosnet umożliwia wymianę aktywów bez polegania na pośrednikach zewnętrznych, takich jak na przykład depozytariusze „opakowanych” wersji BTC (WBTC).
Przykładowo, aby zamienić BTC na ETH, giełda zamieniłaby BTC na RUNE, które następnie zostałoby wymienione na ETH. Wszystko to odbywa się z dużą szybkością, aby mieć pewność, że sekwencje handlu pośredniego nie wpływają na użytkownika.
Thorchain opracowuje również natywny portfel o nazwie Asgard X, który zostanie przystosowany do bezpośredniej interakcji z „chaosnetem”, umożliwiając przechowywanie tokenów unikalnych łańcuchów bloków w jednym portfelu.
Token RUNE jest teraz dość „gorący”
Według danych Coingecko, cena natywnego tokena platformy, RUNE, wzrosła w ciągu ostatnich 24 godzin wzrósł o 13% i osiągnęła rekordowy poziom 12,65 USD.
Listing akcji Coinbase na Nasdaq już jutro. Jeśli jeszcze nie wiesz, co się wydarzy – przeczytaj:
Od Redakcji
Niniejszy artykuł, ani w całości, ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.