Bitcoin w kosmosie | BitMEX testuje satelity Blockstream

Dział badawczy giełdy BitMEX testuje satelitarny system, który może obsługiwać węzeł sieci Bitcoin za pośrednictwem satelity bez konieczności połączenia z Internetem.

Lektura jednego z ostatnich wpisów na blogu BitMex przynosi informację o tym, że firma pomyślnie zainstalowała system satelitarny Blockstream po niedawnym eksperymencie z górnikami sieci. Zespół BitMEXa użył zestawu Blockstream Satellite pro i płaskiej anteny Blockstream w cenie 1200 USD:

bitmex
źródło: BitMEX

Jak donosi BitMEX, proces instalacji zajął kilka godzin:

„Zasadniczo wszystko, co trzeba zrobić, to zainstalować antenę satelitarną, skierować ją we właściwym kierunku, podłączyć do laptopa z systemem Linux i uruchomić niestandardowe oprogramowanie Blockstream wraz ze zmodyfikowaną wersją Bitcoin Core 0.19.1”.

Synchronizacja

Po synchronizacji połaczenia, węzeł satelitarny pozostawał w tyle za węzłami podłączonymi do Internetu o około dwie minuty. Wygląda zatem na to, że w przypadku korzystania wyłacznie z satelity, należy liczyć się z opóźnieniami.

„Klient pobiera bloki w kawałkach, najpierw nagłówek bloku w kawałkach, a następnie główną część bloku, ponownie w kawałkach. Bazując na sposobie, w jaki satelita nadaje dane blokowe, węzeł nie zawsze pobiera bloki w kolejności ciągłej. Jest w stanie wypełnić luki w brakujących blokach nieco później.”

Satelita umożliwia użytkownikom synchronizację węzła Bitcoin, a nawet pobieranie i weryfikowanie pełnych bloków bez konieczności łączenia się z Internetem. Użytkownicy, którzy znajdują się na obszarze bez połączenia z Internetem, mogą uznać satelitę za przydatną. Zdaniem BitMEX, może również zmniejszyć ryzyko ataku typu eclipse.

Firma Blockstream wprowadziła w maju tego roku ważną aktualizację swoich bezpłatnych usług satelitarnych. Wyeliminowała ona zależność systemu od połączenia internetowego. Przepustowość danych zwiększyła się jednocześnie ze 120 kb / s do około 1,6 Mb / s.

Od Redakcji

Bithub Flesz już na naszym kanale YouTube. Zapraszamy codziennie o 19:00 na skrót najważniejszych wydarzeń dnia z branży kryptowalut i finansów. Zobacz komentarze i podejmij dyskusję na temat tego, co może przynieść kolejny dzień! Program prowadzi Bitcoin Feniks.

Zobacz najnowszy odcinek:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze