Blockchain Coinbase już działa. Sprytny anon zarobił na nim 800 tys. dolarów w zaledwie 18 godzin

Portfel kryptowalutowy należący do anonimowego spekulanta doświadczył astronomicznego wzrostu wartości ze „skromnych” 9 800 USD do oszałamiającej kwoty 815 000 USD w ciągu zaledwie 18 godzin. Jak to zrobił? Okazuje się, że „winne” ponownie okazały się mem-coiny. Tym razem token odpalony na świeżo uruchomionym łańcuchu autorstwa giełdy Coinbase: BASE.

Blockchain Coinbase (BASE) już tworzy nagłówki prasowe

Według analityka on-chain na Twitterze działającym pod pseudonimem @0xReflection, okazja do opisania historii pojawiła się wraz z uruchomieniem mem-coina o tickerze $BALD na nowym łańcuchu BASE autorstwa amerykańskiej giełdy Coinbase. Kryptowalutowy pośrednik postanowił jakiś czas temu stworzyć praktycznie od nowa blockchain pod swoje potrzeby posługując się w tym celu infrastrukturą istniejącego projektu Optimism. @0xReflection przeglądając transakcje on-chain natknął się na pierwszego wieloryba, który błyskawicznie zgromadził znaczne zasoby tokenów $BALD.

https://twitter.com/0xReflection/status/1685668600642707456?s=20

Zagłębiając się dalej w historię tajemniczego kryptowalutowego portfela okazało się, że nabycie tokenów $BALD zostało dokonane po niewiarygodnie niskiej cenie 0,0005 USD za sztukę. Czy to mało? Absolutnie tak. Wartość tego aktywa wzrosła niedługo potem aż do 0,07 USD, czyli blisko stuczterdziestokrotnie.

Zobacz też: Chainlink wyłamuje się z konsolidacji i zostawia w tyle konkurencyjne kryptowaluty. Powodem CCIP

Kolejny łańcuch, kolejne mem-coiny

Ale po kolei. Pierwotna cena zakupu nie oddaje do końca obrazu sytuacji, ponieważ wieloryb dokupował i sprzedawał kolejne tokeny w ciągu najbliższej godziny. W sumie przytulił ok. 13,3 milionów sztuk $BALD, przy początkowym wkładzie „inwestycyjnym” wynoszącym 13 000 USD. Średnia cena zakupu największej pozycji wyniosła ok. 0,00098 USD. Aktualnie „grubas” trzyma blisko 11,6 milionów tokenów, wycenianych w chwili obecnej na oszałamiającą kwotę 815 tysięcy dolarów.

Źródło: Twitter

@0xReflection rzucił również światło na pozostałe intrygujące pozycje w portfelu anona. W szczególności wieloryb wykazuje zainteresowanie tokenem $FUSION, z 15 692 tokenami nabytymi po średniej cenie 0,795 USD, co stanowi inwestycję w wysokości 12 200 USD. Wydaje się, że wieloryb wiąże duże nadzieje z potencjalnym otrzymaniem zrzutów tokenów $ZRO i $ZKS, i może planować wykorzystać telegramowego bota do zarządzania tymi ewentualnymi nagrodami.

Zastrzeżenie: Ciekawostki podane w powyższym tekście nie stanowią porady inwestycyjnej w rozumieniu polskiego prawa. Mem-coiny oraz nowe łańcuchy bloków to wyjątkowo śliski temat i bardzo wiele osób traci na nich pieniądze. Wiele kont na Twitterze to tzw. „farmerzy atencji”, którzy mogą wykorzystać uwagę czytelnika w celu „sprzedania” mu oszustwa w postaci na przykład podstawionego smart kontraktu. Ostrożnie!

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze