Bitcoiny warte fortunę budzą się po dekadzie. Co to może oznaczać dla BTC?

W sobotę po południu, gdy wartość kryptowaluty Bitcoin utrzymywała się tuż powyżej poziomu 29 000 dolarów, miało miejsce interesujące zdarzenie. Nieużywane od ponad siedmiu lat 195,79 bitcoinów obudziło się po raz pierwszy od 2016 roku. Następnie zdarzyła się inna sekwencja wydarzeń, kiedy w ruch poszła kolejna partia uśpionych od 2014 roku BTC. Rachunek jest prosty – to ich pierwszy ruch od blisko dziesięciu lat.

Bitcoin budzi się z długiego snu

Dokładnie 12 sierpnia 2023 roku robiąca niewątpliwie wrażenie suma łącznie 391,305 BTC o przybliżonej wartości 11,4 miliona dolarów obudziła się ze swego długiego snu. Termin „śpiące bitcoiny” oznacza kategorię kryptowalut leżących nieaktywnie na adresie, niewydanych i nienaruszonych przez dłuższy czas.

Te odpoczywające, zaspane bitcoiny, często stają się obiektem zainteresowania, domysłów i teorii spiskowych wśród entuzjastów kryptowalut. Znaczące ruchy w tej owianej tajemnicą kategorii krypto teoretycznie mogłyby poruszyć całym rynkiem.

Istnienie tych drzemiących portfeli bitcoinowych można przypisać różnym czynnikom. Takim jak utracone dostępy, celowe długoterminowe przechowywanie, zapomnienie, problemy spadkowe lub po prostu strategiczna decyzja o zatrzymaniu na dłuższy okres.

Decyzja o wydaniu lub przeniesieniu śpiących bitcoinów może być złożona i często kierowana indywidualnymi okolicznościami oraz różnymi czynnikami. Na przykład znaczny wzrost wartości BTC może skłonić właścicieli do sprzedaży lub wymiany swoich „zapomnianych” zasobów, aby skapitalizować zyski.

Zobacz również: Rosjanie boją się cyfrowego rubla. W CBDC widzą niebezpieczne oszustwo

Wieloryby zaczynają imprezę

Emocje na tym się nie kończą. Ali Martinez, znany kryptowalutowy ekspert, ujawnił kolejny ciekawy fakt dotyczący Bitcoinowych wielorybów. Zasygnalizował, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni do sieci BitMEX weszło około dziesięciu, z których każdy posiada co najmniej 1000 BTC. Jest to równowartość co najmniej 29,4 mln USD.

Rzadko widzisz duże skoki wolumenu zakupów na BitMEX, ale kiedy już to zrobisz, $BTC zwykle cieszy się znacznymi zyskami.

Ali Martinez

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze