Użytkownicy PayPal będą mogli wypłacać kryptowaluty do zewnętrznych portfeli

2 398

Przed środową decyzją PayPal nie pozwalał, aby użytkownicy transferowali swoje kryptowaluty poza platformę. Niebawem ma się to zmienić.

Jak czytamy w komunikacie od Reuters, jeden z największych operatorów płatności ujawnił, że pozwoli to użytkownikom na wycofanie ich zasobów cyfrowych do portfeli stron trzecich.

Jose Fernandez da Ponte, wiceprezes i dyrektor generalny działu blockchain i kryptowalut firmy, ogłosił nową funkcjonalność podczas konferencji CoinDesk Consensus 2021:

„Rozumiemy, że te tokeny są bardziej użyteczne, jeśli możesz je przenosić, więc zdecydowanie badamy, w jaki sposób możemy pozwolić ludziom przesyłać kryptowaluty „na” oraz „z” adresów Paypal”.

Wiadomość pojawia się zaledwie siedem miesięcy po tym, jak PayPal po raz pierwszy włączył zakupy kryptowalutami na swojej platformie. Powyższą decyzję okrzyknięto wówczas kamieniem milowym adopcji kryptowalut w mainstreamie.

W ciągu następnej dekady nastąpi „ogromny spadek wykorzystania gotówki”

Użytkownicy PayPal będą mogli wysyłać swoje kryptowaluty do innych portfeli zamiast po prostu trzymać je w PayPal lub sprzedawać w walucie fiducjarnej w drodze wypłaty. Ani Reuters, ani PayPal nie określiły jednak, kiedy nowa funkcjonalność wypłat kryptowalut zacznie być obsługiwana. Jeśli jest to coś podobnego do decyzji PayPal o umożliwieniu zakupów kryptowalut zeszłej jesieni, pierwsze wdrożenie portfeli innych firm może być stopniowe i zależne od lokalizacji.

Wydaje się, że korzystanie z kryptowalut przez PayPal jest zakorzenione w jasno określonej strategii, zgodnie z którą przypadki użycia zasobów cyfrowych szybko rosną w czasie. Dyrektor generalny Dan Schulman uważa, że ​​w ciągu następnej dekady nastąpi „ogromny spadek wykorzystania gotówki”, dodając:

„Wszystkie formy płatności trafią na telefon komórkowy. Karty kredytowe jakonarzędzie znikną i będziesz korzystać z telefonu, ponieważ telefon może przynieść znacznie więcej wartości niż zwykłe dotknięcie karty kredytowej”.

Wcześniej w tym miesiącu Schulman wskazał również, że biznes kryptowalutowy PayPal już wypłaca dywidendę dla firmy. „Mamy ogromną liczbę naprawdę świetnych wyników, które osiągamy taktycznie dzięki naszym wysiłkom związanym z kryptowalutą” – powiedział.

Gdzie wypłacić swoje kryptowaluty?

Zgodnie z zasadą „Nie Twoje klucze prywatne, nie Twoje kryptowaluty!” dość łatwo możemy wybrać odpowiednie miejsce do trzymania swoich Bitcoinów i innych walut. Bezpieczną opcją są portfele sprzętowe. Na takim urządzeniu, jakim jest portfel sprzętowy to my i tylko my mamy dostęp do swoich środków. Dlaczego? Ponieważ tylko my znamy klucz prywatny, który jest jedynym hasłem do danego portfela.

Portfele sprzętowe od najbardziej renomowanych firm możecie nabyć poprzez sklep FlyingAtom, który oferuje bogatą gamę różnych portfeli. FlyingAtom jest oficjalnym dystrybutorem portfeli sprzętowych Trezor i Ledger w Polsce.

Może Cię zainteresować:

https://bithub.pl/kryptowaluty/paypal-40-do-70-konsumentow-nie-chce-juz-miec-do-czynienia-z-gotowka/
https://bithub.pl/kryptowaluty/paypal-kryptowaluty-potrzebuja-regulacji/

 

Komentarze