Tylko dolar dziennie! | Liczymy pięcioletnie zyski z BTC, ETH i XRP

5 859

Zastanawialiście się kiedykolwiek co by było, gdyby… wkładać w bitcoina zaledwie 1 dolar dziennie? Liczymy potencjalne, pięcioletnie ROI z codziennych inwestycji w BTC, ETH i XRP.

Zaledwie 1 $ dziennie. Taka kwota inwestowana w bitcoina codziennie w ciągu pięciu lat przyniosłaby dzisiaj niesamowity 12-krotny zwrot. Według Jamesa Todaro, partnera w Blocktown Capital, inwestycja w wysokości 1 858 $ w bitcoin byłaby aktualnie warta ponad 22 000 $ i to nawet przy uwzględnieniu gwałtownych wahań cen BTC.

To tylko 1 dolar dziennie

Faktem jest, że po spektakularnym wzroście ceny BTC w 2017 doszło do równie spektakularnego zjazdu ceny w dół. W takich warunkach trudno, na pierwszy rzut oka, mówić o bitcoinie w perspektywie długoterminowych i stabilnych zysków. Wielu ostrzega przed wahaniami ceny kryptowaluty. Jednocześnie ta zmienność właśnie coraz częściej jest podawana jako dowód na to, że jako aktywo o wartości spekulacyjnej, bitcoin może być swoistym safe-haven.

wykres bitcoina
wykres kursu bitcoina od TradingView

Według Todaro, nawet najmniejsza inwestycja w bitcoin przyniosłaby dzisiaj niesamowite zwroty. Todaro stworzył wizualizację tego, jak wyglądałoby inwestowanie 1 $ dziennie w Bitcoin w ciągu ostatnich pięciu lat. Pokazuje to, że nawet najbardziej dramatyczne spadki ceny BTC nie wpłynęły na jego ROI.

Graf, który opublikował w swoim tweecie pokazuje, że przy dziennej inwestycji 1 dolar dziennie w BTC przez 5 lat od lutego 2015 r. do lutego 2020 r. – inwestycja przyniosłaby 12-krotny zwrot. Dałoby to w sumie 1 858 $ inwestycji, a jej obecna wartość wyniosłaby około 22 263 $.

XRP: lepsza inwestycja niż BTC, ETH daleko w tyle

Druga co do wielkości kryptowaluta na świecie, ETH, popisała się w przeciągu ostatnich pięciu lat znacznie mniejszym sukcesem inwestycyjnym niż Bitcoin.

Zgodnie z obliczeniami, inwestowanie 1 $ dziennie w ETH przez 4 lata od 2 lutego 2016 r. do 1 lutego 2020 r. kosztowałoby 1461 $ i przyniosłoby 46,96 ETH. Przy obecnych cenach ETH inwestycja byłaby teraz warta około 9 021 $. Chociaż 6-krotny zwrot jest z pewnością znaczący, blednie w porównaniu z 12-krotnym wzrostem BTC.

kurs ethereum
wykres kursu ethereum od TradingView

Tak czy inaczej, nawet zwroty z bitcoina zdają się blednąć przy XRP. Natywna kryptowaluta Ripple nie była znana ze swojej zdolności do utrzymywania wartości w długim okresie, ale raczej ze swojej zdolności do szybkiego i skutecznego rozliczania transakcji.

Niemniej jednak 1 $ zainwestowany każdego dnia od 2 lutego 2015 r. do 2 lutego 2020 r. w XRP dałby 1823 $. Zgromadzone 117 640 XRP byłyby dziś warte około 29 400 $. To 16 razy więcej niż pierwotna inwestycja.

kurs XRP

Dwunastokrotny zwrot, jakiego doświadczylibyśmy na bitcoinie pokrywa się z pokładanymi w nim oczekiwaniami. Jednakże szesnastokrotny zwrot z XRP z pewnością jest dla wielu ogromną niespodzianką.

Robiliście sobie podobne „inwestycyjne testy” na jeszcze innych kryptowalutach? Jak Wam to wyszło? Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach.

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze