Nic tak nie cieszy, jak odnalezione bitcoiny…

12 972

David Schwartz z Ripple dzieli się swoją własną historią o utracie bitcoinów i ich cudownym odnalezieniu. W końcu nic tak nie cieszy, jak odnalezione bitcoiny…

W nowym wątku na Quora, dyrektor ds. technologii Ripple opowiada, w jaki sposób zgubił, a następnie odzyskał bitcoiny o sześciocyfrowej wartości.

Około 10 lat temu, kiedy bitcoin był wart około 20 dolarów, Schwartz założył konto w kryptowalutowym kasynie i zdeponował w nim 8 BTC w celu uprawiania hazardu. Wartość tych BTC, na chwilę przygotowywania niniejszej publikacji, wynosi ok. 289 700 dolarów.

Kasyno nie przypadło Schwartzowi do gustu. Porzucił je wraz z zaparkowanymi w nim bitcoinami, które przeleżały tam przez około siedem lat.

Prosta droga do całkiem niemałej sumki…

Kiedy Schwartz zdał sobie sprawę, jak mocno wzrósł kurs BTC, postanowił sięgnąć po swoje. Problem polegał na tym, że nie pamiętał nazwy kasyna.

Jednak pewnego dnia po przebudzeniu, nazwa w końcu przyszła mu do głowy. Niedługo potem odnalazł stary e-mail połączony z kontem i rozpoczął procedurę odzyskiwania hasła.

Procedura zadziałała. Schwartz odnalazł na swoim starym koncie 7,5 bitcoina i z powodzeniem udało mu się je wypłacić.

Jednym się udaje, innym niestety nie

Schwartz podzielił się swoją historią w ramach popularnej narracji o tych, którzy posiadali niegdyś niemałe ilości BTC, jednak w wielu przypadkach (z różnych powodów), nie było im dane odzyskać do nich dostępu.

Jedną z takich osób, która próbowała niedawno odzyskać swoje bitcoiny BTC, był CEO Coil, Stefan Thomas:

Thomas twierdzi, że posiada portfel zawierający 7002 bitcoinów i nie ma możliwości uzyskania dostępu do jego zawartości. Obecnie Thomas twierdzi, że ma jeszcze dwie próby odblokowania portfela IronKey, zanim zamknie go to na zawsze.

Schwartz mówi, że podejrzewa, że ​​Thomas ma kilka innych kont o wartości jednego Bitcoina, każde z czasów, gdy programista testował swoją bibliotekę Javascript pod kątem Bitcoin.

Opisuje Schwartza,

„To był czas, kiedy Bitcoin był wart niewielki ułamek dolara, więc [Thomas] tworzył niewydane wyniki za pomocą Bitcoina„ 1.0 ”… Prawdopodobnie stworzył setki takich kont, z których żaden nie zachował kluczy.”

Może Cię zainteresować:

Komentarze